العبادی : درپی افشای برخی اطلاعات و اظهارات نمایندگان نقشه عملیات موصل عوض شد

سیاسی

تهران-ایرنا- نخست وزیر عراق گفت: درپی افشای برخی اطلاعات مربوط به طرح عملیات آزادسازی موصل و اظهارات برخی نمایندگان پارلمان نقشه عملیات مزبور تغییر داده شد.

به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز حیدرالعبادی با اعلام این خبر افزود: برخی اظهارنظر های نمایندگان نیروهای نظامی و امنیتی را در معرض خطرقرار می داد و همین موجب اهمال تغییراتی در برنامه عملیات مزبورشد.
وی با تاکید براینکه عملیات آزادسازی موصل حتما در سال جاری انجام خواهد شد،افزود: داعش درفلوجه و اطراف آن متحمل خسارات بسیار زیادی شد وهمین روز گذشته نیز یک گروه از تروریستهای این جماعت برای فرار راه بیابان را درپیش گرفته بود که توسط نیروی هوایی هدف گرفته شد.
نخست وزیر عراق افزود: عملیات آزادسازی شمال بیجی بدون اعلام قبلی آغاز شده و همچنان ادامه دارد ؛ ما اکنون شناخت کافی و لازم از تشکیلات داعش داریم و خطر انها برای کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار بالاست.
وی تاکید کرد: در ماه جاری فریادها و درخواست کمک خواهی مردم موصل راداشتیم که از ما می خواستند آنها را از چنگ داعش آزاد کنیم؛ همان گونه که به مردم عراق وعده داده ایم موصل در همین سال جاری آزاد خواهد شد.
وی همچنین از علمای مذهبی خواست با فرقه گرایی مقابله کنند.
شبک 6002 **1917
کد N1321243