آفتاب
روسیه خبر داد:

افزایش تعداد نیروهای ناتو در نزدیکی مرز روسیه

افزایش تعداد نیروهای ناتو در نزدیکی مرز روسیه

وزیر دفاع روسیه ضمن انتقاد از افزایش حضور نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای این کشور، از انجام اقدامات تلافی جویانه از سوی کشورش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزیر دفاع روسیه از افزایش حضور سنگین نیروهای ناتو در اروپای شرقی و مرزهای غربی کشورش خبر داد.

بر اساس این گزارش، «سرگئی شوئیگو» گفت: تا کنون حدود ۳۰ جنگنده و ۱۲۰۰ قطعه ادوات نظامی دیگر در خاک اروپای شرقی مستقر شده و بیش از هزار نیروی نظامی از کشورهای غربی ناتو و آمریکا نیز (در این بخش) حضور دارند.

وزیر دفاع روسیه همچنین اظهار کرد: افزایش حضور نظامی ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه پایه های امنیت استراتژیک در اروپا را برهم می زند و همچنین روسیه را به برداشتن گامهایی متقابل وادار می سازد.

«شوئیگو» گفت: در پاسخ به چالش ها و تهدیدهای موجود در این زمینه، روسیه اقداماتی بازدارنده را در حوزه نظامی غربی (خاک) خود آغاز کرده است.

گفتنی است درگیری لفظی میان مقام های روسیه و ناتو طی چند ماه اخیر و در پی اقدامات ناتو در نزدیک شدن به مرزهای غربی اروپا و استقرار سامانه های دفاع موشکی جدید خود در لهستان، به شدت بالا گرفته است.

روسیه می گوید این اقدامات ناتو تهدیدی علیه امنیت ملی این کشور است و می تواند خطر بالقوه نظامی برای این کشور ایجاد کند. مساله ای که ناتو همواره آن را رد کرده و مدعی است که این سپر برای مبارزه احتمالی با کشورهایی مانند ایران که این سازمان آنها را شرور می خواند، در شرق اروپا مستقر شده است.

کد N1320974

وبگردی