دولت عراق بر ضرورت حضورهمه نیروها در عملیات آزادسازی موصل تاکید

سیاسی

تهران – ایرنا – دفتر اطلاع رسانی دولت عراق روز چهارشنبه در بیانیه ای بر ضرورت حضور همه گروه ها و تشکل ها درعملیات آزادسازی موصل تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری عراق با انتشار بیانیه ای افزود : جنگ علیه تروریسم، جنگ تمام مردم عراق است و مشارکت در این جنگ وظیفه همه مردم می باشد.
در بیانیه نخست وزیری عراق آمده است : اگر اتحاد و حضور مردم عراق در حمایت از خاک عراق نبود، پیروزی هایی که تاکنون به دست آمده صورت نمی گرفت.
بر اساس بیانیه دولت عراق، مواضع دولت برای جذب همه نیروهای و تشکل های برای جنگ با تروریسم درعراق همواره ثابت بوده است و امروز تمام نیروها و تشکل ها تحت هرعنوانی، اعم از ارتش، پلیس فدرال، نیروهای مبارزه با تروریسم، نیروهای بسیج مردمی (حشد الشعبی) و بسیج عشایری (حشد العشائری)، پلیس محلی و پیشمرگه برای آزادی استان نینوا و آزادسازی شهر موصل مبارزه خواهند کرد.
در این بیانیه با اشاره به تلاش تمام نیروهای عراقی برای مبارزه با داعش و گروه های تروریستی آمده است، بر اساس مقتضای امر تمام نیروها و تشکل های عراقی در آزادسازی باقی مناطق تحت اشغال داعش درعراق سهم خواهند داشت و در این عملیات مشارکت خواهند کرد.
در پایان بیانیه دفتر نخست وزیری عراق آمده است که دولت عراق با توجه به پیش بینی موج گسترده ای از پناهجویان، آماده کمک رسانی به تمام پناهجویان عراقی است.
روز گذشته نیز نوری المالکی نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف دولت قانون این کشور در دیدار با سفیر آمریکا در عراق بر ضرورت حضور نیروهای بسیج مردمی عراق (حشد الشعبی) درعملیات آزادسازی موصل تاکید کرد.
پیشتر نیز خالد العبیدی وزیر دفاع عراق بر ضرورت مشارکت همه گروه ها و نیروهای درعملیات آزادسازی استان نینوا تاکید کرده بود.
نیروهای بسیج مردمی عراق موسوم به «حشد الشعبی» پیشتر در کنار نیروهای عراقی درعملیات آزادسازی فلوجه مشارکت داشتند و موفق شدند این شهر را از دست گروهک تروریستی داعش آزاد کنند.
شبک**9365** 1064
کد N1320967