آفتاب

سفیر ایران: هیچ محدودیتی در توسعه مناسبات ایران با ترکیه نداریم

سفیر ایران: هیچ محدودیتی در توسعه مناسبات ایران با ترکیه نداریم

آنکارا – ایرنا - ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با « لطفی الوان » وزیر توسعه جمهوری ترکیه ضمن بررسی روند همکاری های میان دو کشور گفت: هیچ محدودیتی در توسعه مناسبات ایران با ترکیه نداریم.

به گزارش ایرنا، در این ملاقات طرفین با اشاره به وجود دیدگاه های مشترک، جایگاه مهم جغرافیایی و وجود ظرفیت های مکمل اقتصادی تجاری میان ایران و ترکیه، نسبت به اهمیت توسعه مناسبات و همکاریهای مشترک در کلیه زمینه های مورد علاقه تاکید کردند.
وزیر توسعه جمهوری ترکیه در این ملاقات اظهار داشت: در زمان تحریم ها و شرایط سخت برای ایران، ترکیه اقدام های موثری را برای کاهش آثار تحریم انجام داد. امیدواریم در دوران پسا تحریم هم این همکاری ها در سطح عالی ادامه یابد.
لطفی الوان با اشاره به هدف گذاری برای رسیدن به حجم مبادلات و چشم انداز 30میلیارد دلاری از سوی روسای جمهور دو کشور تصریح کرد: برای ما بسیار مهم است که در راستای تحقق اراده روسای جمهور مان عمل نموده و با همکاری و تلاش مشترک امکان ارتقای ظرفیت های تجاری و اقتصادی مان را تا رسیدن به اهداف چشم انداز فراهم نماییم .
وزیر توسعه جمهوری ترکیه با اشاره به تحولات و بحران های موجود در منطقه گفت: آنچه امروز در منطقه و کشورهای اسلامی رخ می دهد ما را عمیقا متاثر کرده است . در این زمینه ترکیه و ایران می توانند سازوکارهای مناسبی را به طور مشترک برای حل و فصل مسائل منطقه فراهم نمایند.
وزیر توسعه ترکیه در خاتمه ابراز امیدواری کرد که به زودی دیدار میان وزیران ذیربط دو کشور به منظور بررسی و عملیاتی کردن طرح های مورد نظر انجام پذیرد.
ابراهیم طاهریان سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت روابط دوجانبه تاکید کرد: توسعه روابط اقتصادی دو کشور یکی از اهداف اساسی ماموریت من می باشد و بر این اساس همه بخش های موثر نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در ترکیه برای ارتقای روابط میان دو کشور تلاش خواهند کرد.
طاهریان با اشاره به اهمیت تبادل تجربیات میان بخش های مختلف گفت : تجربه ترکیه در زمینه توسعه بخش خصوصی بسیار قابل توجه است. امیدواریم این بخش از تجربیات ارزشمند در اختیار ایران قرار گیرد.
سفیر ایران با تاکید بر این که از نظر ما هیچ محدودیتی برای توسعه و ارتقای مناسبات میان ایران و ترکیه وجود ندارد، گفت : باید در کلیه امور حتی مسائلی که دیدگاه های متفاوتی نسبت به آن وجود دارد، گفت وگو کرده و اولویت ها مد نظر قرار گیرد.
خاورم/2011**1144
کد N1320885

وبگردی