پیشروی های ارتش سوریه در حلب همچنان ادامه دارد

سیاسی

تهران- ایرنا- یک منبع نظامی روز چهارشنبه اعلام کرد که نظامیان سوری در درگیری های امروز خود با مخالفان مسلح در اطراف حلب، به پیشروی ها و پیروی های چشمگیری دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک از حلب، این منبع نظامی سوریه در این باره گفت: حملات و درگیری های ارتش سوریه و نیروهای مردمی با مخالفان مسلح در اطراف شهر راهبردی حلب بسیار سنگین بود.
در این درگیری ها، ارتش سوریه با پشتیبانی نیروی هوایی روسیه توانست ضربات جدی بر مخالفان وارد کند.
در درگیری های امروز، نیروهای ارتش سوریه و مردمی توانستند به سمت منطقه
«جمعیه الزهرا» و شهرکت 'قبتان الجبل' و همچنین جاده ارتباطی بین غرب حلب و محله جمعیه الزهرا پیشروی کنند.
این مسئول نظامی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که ارتش سوریه به مرزهای محله جمعیه الزهرا در غرب حلب رسیده است.محله جمعیه الزهرا یک محله راهبردی و مهم به شمار می رود چرا که دروازه غربی حلب به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، کارشناسان نظامی وتحلیلگران سیاسی معتقدند که امکانات و تجهیزات نیروهای روسیه درکنار نیروهای ارتش سوریه، حزب الله و دیگر متحدان سوریه و هماهنگی آنها با هم در جنگ علیه تروریست ها، معادلات نبرد در سوریه را به نفع جبهه مقاومت اسلامی تغییر داده است.
اقدام روسیه از همان ابتدا با واکنش منفی به وجود آورندگان و حامیان گروه های تروریستی همانند آمریکا، عربستان، ترکیه، قطر و رژیم صهیونیستی مواجه شد، چرا که این کشورها حدود شش سال است که با تمام توان به تروریست ها برای نابودی کشور و دولت سوریه کمک کرده اند ولی به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند.
خاورم**9041**1144
کد N1320821