درگیری لفظی شدید میان نمایندگان پارلمان اروپا

سیاسی

منابع خبری از درگیری لفظی نمایندگان پارلمان اروپا در نخستین جلسه خود پس از برگزیت با نماینده های انگلیس خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورو نیوز، نمایندگان اتحادیه اروپا در نخستین جلسه رسمی خود پس از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا که امروز برگزار شد، دچار درگیری لفظی شدیدی با یکدیگر شدند.

نماینده بلژیک در پارلمان اروپا نیز در واکنش به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: آن چه که بیش از هر چیز دیگری برای من،و همه کسانی که در این مجلس حضور دارند، گران تمام شده ، نحوه پیروزی حامیان خروج از اتحادیه اروپا است.

«گای ورهوشتات» افزود: آنها با کارزاری که پر از اتفاقات ناخوشایند بود به پیروزی رسیدند. ما پوسترهایی را که دیدیم که آقای «فاراژ» در آنها به سبک تبلیغات نازیها به پناهجوها اشاره می کرد.

«نایجل فاراژ»، رهبر حزب استقلال بریتانیا که از نمایندگان این کشور در پارلمان اروپا به حساب می آید گفت: آیا این خنده دار نیست که وقتی هفده سال قبل وارد این مجلس شدم و گفتم که من می خواهم جنبشی را رهبری کنم که هدفش خارج کردن بریتانیا از اتحادیه اروپاست، شما به من می خندیدید؟ اما حالا باید بگویم که دیگر نمی خندید.

رهبر حزب استقلال بریتانیا افزود: تقریبا هیچ کدام از شما در طول عمرتان پیشه ای نداشتید. هیچ کدامتان کسب و کاری نداشته اید. حتی هیچ شغلی ایجاد نکرده اید.

رئیس کمیسیون اروپا اما در پاسخ به «فاراژ» گفت: من به بحث و جدل با شما علاقمندم. حس طنزپردازی ما شبیه هم است. من هم مثل شما اهل شوخی هستم.

«ژان کلود یونکر» افزود: (اما) متاسفانه باید بگویم که این برای آخرین بار است که ما با هم بحث می کنیم، چون این آخرین جلسه ای است که شما در این مجلس حضور دارید.

کد N1320803