«محمود عباس»:

گزینه ایجاد ۲ کشور مستقل برای حل بحران همچنان روی میز است

سیاسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی در رابطه با شیوه حل درگیری ها میان رژیم صهیونیستی و فلسطین، ایجاد ۲ کشور مستقل را به عنوان راهکار دائمی مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی بر ایجاد ۲ کشور مستقل به عنوان راهکار پایان درگیری ها میان فلسطین و رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

بر اساس این گزارش «محمود عباس» در سخنانی در این رابطه اظهار داشت: دست های ما همیشه برای برقراری صلح بر مبنای راهکار ایجاد ۲ کشور در قالب مرزهای ۱۹۶۷ دراز است اما مشکل ما تداوم اشغالگری و شهرک سازی توسط صهیونیست هاست که موجب عدم تحقق صلح مطلوب می شوند.

وی در ادامه سخنان خود در این راستا افزود: ما به دنبال پایان دادن به سال ها ظلم هستیم و برای تعیین سرنوشت خود از طریق اجرای قطعنامه های بین المللی، طرح صلح عربی بدون تغییر و همچنین اصل زمین در برابر صلح، اقدام می کنیم.

رئیس تشکیلات خودگردان همچنین تصریح کرد: حمایت از طرح فرانسه و تلاش های عربی، اروپایی، جهانی و همچنین کمیته چهارجانبه که کنفرانس بین المللی صلح را پیش از سال جاری برگزار می کند، حائز اهمیت است. به علاوه تلاش ها برای به عضویت رساندن فلسطین در شماری از سازمان ها و پیمان های بین المللی نیز باید حمایت گردد.

وی در پایان از تلاش های «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل و مجموعه وابسته به وی به دلیل آماده کردن لائحه ای قانونی به منظور فراهم کردن حمایت جهانی از مردم فلسطین تمجید و قدردانی کرد.

کد N1320776