تخلیه فرودگاه 'استانستد' لندن به دلیل مسایل امنیتی

سیاسی

لندن - ایرنا - گزارش های منتشر شده از سوی منابع خبری حاکی از تخلیه ترمینال فرودگاه استانستد لندن از مسافران در روز چهارشنبه به دلیل مسایل امنیتی است .

به گزارش ایرنا، منابع خبری گفتند مسافران به دنبال به صدا در آمدن آژیر خطر، به بیرون از ترمینال فرودگاه استانستد فرستاده شدند.
این منابع گفتند که هنوز مشخص نیست تخلیه ترمینال فرودگاه استانستد به دنبال به صدا درآمدن آژیر های خطر، ناشی از چه تهدیداتی بوده است.
در همین حال برخی از منابع گفتند که در جاده ای در مجاور فرودگاه استانستد یک تانکر حاوی مواد شیمیایی دچار حادثه شده و ماموران آتش نشانی در حال مقابله با وضعیت هستند و ممکن است این حادثه با تخلیه فرودگاه استانستد در ارتباط باشد.
در همین حال مسئولان فرودگاه استانستد در پیامی که در صفحه توئیتر این فرودگاه منتشر شده ضمن پوزش از مسافران گفته اند به اشتباه آژیر خطر به صدا در آمده و شرایط به حالت عادی بازگشته است.
فرودگاه استانستد واقع در 30 مایلی شمال لندن، پس از فرودگاه‌های هیترو و گاتویک سومین فرودگاه شلوغ پایتخت انگلیس شمرده می شود.
تاکنون مسئولان این فرودگاه توضیحاتی راجع به جزییات این حادثه که متعاقب حمله تروریستی شامگاه گذشته به فرودگاه بین المللی استانبول صورت می گیرد، منتشر نکرده اند.
در جریان حمله تروریستی انتحاری به فرودگاه استانبول بیش از 30 نفر کشته شده اند.
اروپام**4**1552
کد N1320757