بیانیه حزب مردم سالاری؛

حقوق بشر غربی حق آزاد زیستن برای مردم فلسطین رابه رسمیت نمی‌شناسد

سیاسی

حزب مردم سالاری با تاکید بر اینکه روز قدس تلاشی برای نمایش استانداردهای دوگانه غرب در حمایت از حقوق بشر است اعلام کرد: حقوق بشر غربی حق آزاد زیستن برای مردم فلسطین رابه رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حزب مردم‌سالاری با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن اشاره به استانداردهای دوگانه غرب و ایادی منطقه‌ای آن در حمایت از حقوق بشر و مقابله با تروریسم، از عموم آزادگان جهان به ویژه مسلمانان دعوت کرد با حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، فریاد مظلومیت مردم فلسطین‌ در برابر قدرت‌های استکباری را به گوش جهانیان برسانند‌.

متن بیانیه حزب مردم سالاری به شرح زیر است:

«۳۷ سال از نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط رهبر کبیر انقلاب اسلامی‌حضرت امام‌خمینی‌(ره) سپری می‌شود و امسال نیز بار دیگر روز قدس، میعادگاه همه آزدیخواهان جهان و مسلمانان انقلابی به ویژه ملت سرافراز ایران برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین خواهد بود.   حضرت امام خمینی (ره) در روز ۱۶ مرداد ۱۳۵۸در سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان سال ۱۳۹۹ هجری قمری پیامی‌خطاب به مسلمانان جهان صادر و از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی‌ درخواست کردند که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است و می‌‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان روز قدس انتخاب و طی مراسمی‌همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین اعلام نمایند. ‌

طی ۳۷ سالی که از برگزاری مراسم روز قدس در ایران و سراسر جهان سپری می‌شود، شاهد بوده‌ایم که این نامگذاری تا چه میزان در افزایش توجه عموم جهانیان به مساله قدس، نه به عنوان مساله‌ای منطقه‌ای و یا قضیه‌ای عربی،  بلکه موضوعی اسلامی‌ و‌ جهانی که با حقوق بدیهی انسانها در آزاد زیستن مرتبط است نقش داشته است. نامگذاری هوشمندانه آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس توسط حضرت امام‌خمینی‌(ره) عامل مهمی‌در یادآوری هر ساله مظلومیت مردم فلسطین و جلب توجه جهانیان به زیرپا گذاشته شدن حقوق انسانی مردم مظلوم فلسطین، و در عین حال نمادی از مظلومیت مسلمانان در نقاط مختلف جهان محسوب می‌شود.

آری هر چند روز قدس به نام مردم مظلوم فلسطین نامگذاری شده، اما یادآور مظلومیت مسلمانانی است که تحت سیطره سیاست‌های استعماری و استکباری غرب با همراهی ایادی منطقه‌ای آنها قرار گرفته اند و در این میان تفاوتی در مظلومیت مردم فلسطین و جنوب لبنان با مظلومیت مردمان سوریه و عراق و یمن و بحرین وافغانستان نیست که گویی حقوق بشر غربی، حق آزادزیستن و برخورداری از استانداردهای برتر زندگی را که طبق اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز برای عموم مردم جهان به رسمیت شناخته شده، برای مسلمانان مظلوم این مناطق به رسمیت نمی‌شناسد. روز قدس، یادآور آن مظلومیت ها و تلاشی برای به نمایش گذاشتن استانداردهای دوگانه غرب در حمایت از حقوق بشر و مقابله با تروریسم است. تروریسمی‌که برای ایادی منطقه ای استکبار، به دلیل دلارهای نفتی آنها که در قالب کمک های مالی به نهادهای بین المللی سرازیر می‌شود به رسمیت شناخته می‌شود اما برای مردمانی که برای حق آزاد زیستن در موطن خود می‌جنگند، نفی می‌گردد.

شکی نیست که از مهم‌ترین دلایل بروز بحران‌های منطقه‌ای به فراموشی سپردن غصب سرزمین مسلمانان و قبله اول جهان اسلام است اما زنده نگاه داشتن روز قدس قطعا برملاکننده این توطئه رژیم اشغالگر و صهیونیستی می‌باشد.

 لذا حزب مردم‌سالاری از کلیه مردم آزاده جهان و بویژه ملت‌های مسلمان اعم از شیعه و سنی و علی‌الخصوص ملت روزه‌دار ایران دعوت می‌کند، با حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، در صفوفی متحد و یکپارچه حمایت خود را از ملت فلسطین و به تبع آن کلیه مظلومان جهان که تحت سیطره سیاست‌های استکباری، دوران سختی را سپری می‌کنند در معرض نمایش قرار داده و نقش خود را در جلب توجه عموم جهانیان به این مظلومیت و خنثی کرن انواع توطئه به نحو مطلوبی ایفا نمایند»

کد N1320706