خسارت 700 میلیارد دلاری کشورهای شورای همکاری از برگزیت

سیاسی

تهران-ایرنا- رییس سابق اتحادیه بانک های عربی تصریح کرد: خسارت صندوق های سرمایه گذاری کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در پی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) که زیان بانک ها و بخش خصوصی را نیز شامل می شود طی 48 ساعت گذشته بین 600 تا 700 میلیارد دلار بوده است.

به گزارش ایرنا، عدنان یوسف رییس سابق اتحادیه بانک های عربی در گفت وگو با روزنامه القبس کویت گفت: در حال حاضر بخش بانکی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به طور منفی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
وی افزود: این در شرایطی است که در دراز مدت و با خروج موسسات بزرگ بانکداری از بازار بریتانیا فرصت های بیشتری برای سرمایه گذاران و بانک های حاشیه خلیج فارس فراهم خواهد شد و بریتانیا با خروج از اتحادیه اروپا بیش از پیش به این سرمایه گذاری ها نیاز خواهد داشت.
عدنان یوسف در ادامه گفت: نتایج برگزیت احزاب اروپایی چپ گرا و افراطی را تشویق خواهد کرد تا در زمینه انزوا و از هم گسیختگی کشورها از یکدیگر تلاش بیشتری صورت دهند؛ مساله ای که به تدریج منجر به دوری از جهانی شدن گشته، سازمان تجارت جهانی را تهدید می کند و سازمان های جهانی دیگر را نیز در خطر انحلال قرار می دهد.
خاورم*320**1144
کد N1320680