هلاکت 31 تروریست جبهه النصره در شمال لاذقیه

سیاسی

تهران – ایرنا – منابع خبری روز چهارشنبه گزارش دادند، در پی درگیری نیروهای نظامی سوریه با عناصر گروهک تروریستی جبهه النصره در حومه شمالی لاذقیه دستکم 31 تروریست به هلاکت رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری العهد از سوریه، ارتش و نیروهای مردمی سوریه طی درگیری با عناصر گروهک تررویستی جبهه النصره در منطقه جبل الاکرد و ترکمان در حومه شمالی لاذقیه 31 تروریست را به هلاکت رساندند.
در همین حال ارتش سوریه موفق شد، حمله گسترده گروهک تروریستی جبهه النصره را که قصد داشتند از چند محور وارد منطقه جبل الاکراد و ترکمان شوند را دفع کند.
بر اساس گزارش مقام های نظامی سوریه نیروهای این کشور موفق شدند تا با جلوگیری از پیشروی آن ها، از ورود آن ها به جبل الاکراد و ترکمان جلوگیری کنند.
پیشتر نیز منابع سوری اعلام کرده بودند در پی شکست تروریست ها در مناطق کوهستانی لاذقیه برخی از آن ها خود را تسلیم نیروهای سوری کرده اند.
رسانه های نزدیک به تروریست ها، شمار کشته های خود در درگیری های اخیر در شمال لاذقیه را 200 نفر اعلام کرده اند.
تروریست ها به هلاکت 'محمد عمر' معروف به زره فرمانده تیپ مهاجرین و انصار در درگیری های جبل الاکراد اعتراف کردند.
از چند هفته پیش نیروهای پشتیبان خارجی گروه تروریستی النصره برای حمایت از شبه نظامیان ترکمن مانند گروه سلطان عبدالحمید و سلطان مراد که از زیر مجموعه های لشکر دوم ساحلی هستند، وارد خاک سوریه شده بودند.
تمام نقاط مهم و حساس در شمال لاذقیه برای جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه، در روزهای گذشته به جبهه النصره سپرده شده بود.
ارتش سوریه از مدت ها پیش این منطقه را زیر آتش توپخانه و هوایی خود داشت و خطوط تدارکاتی و پشتیبانی تروریست ها را ناامن کرده بود.
با شکست های اخیر گروه تروریستی النصره در این منطقه، همه مناطق تحت تسلط تروریست ها بویژه منطقه 'الیمادی' که اتاق عملیات برای استان لاذقیه در آن قرار دارد، در تیررس سلاح های ارتش سوریه گرفت.
خاورم**9365**1144
کد N1320660