درخواست برای برگزاری همه‌پرسی مجدد در بریتانیا از مرز چهار میلیون امضا گذشت

بین الملل,همه پرسی جدایی از اتحادیه اروپا,همه پرسی مجدد,بریتانی

گزارش‌ها حاکی از آن است که بیش از چهار میلیون نفر طی یک درخواست آنلاین خواهان برگزاری دومین همه‌پرسی این کشور در رابطه با عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، روز سه‌شنبه کمیسیون درخواست‌های مجلس عوام پارلمان بریتانیا بررسی این درخواست را تا زمانی که همه امضا‌ها جمع‌آوری شوند، به تعویق انداخت.

این درخواست در وبسایت پارلمان بریتانیا بلافاصله پس از همه‌پرسی در این کشور برای بررسی عضویت در اتحادیه اروپا در روز جمعه اعلام شد. تمام درخواست‌هایی که بیش از ۱۰۰ هزار امضا دارند، می‌بایست از سوی پارلمان این کشور مورد بررسی قرار بگیرند.

این درخواست از دولت بریتانیا می‌خواهد که همه‌پرسی دیگری در رابطه با عضویت در اتحادیه اروپا برگزار کند و از قوانینی استفاده کند که این همه‌پرسی را ملزم می‌کند تا حداقل ۶۰ درصد از رای‌دهندگان به یکی از طرفین رای داده و همچنین حداقل ۷۵ درصد نیز در این انتخابات شرکت کنند.

هر چند که کمیسیون درخواست‌ها ممکن است به برنامه‌ریزی و اجرای یک مناظره در رابطه با این درخواست اقدام کند، اما تنها می‌تواند مناظراتی در «وست مینستر هال» برگزار کرده و قادر به تغییر قانون‌ها در این زمینه نخواهد بود. این کمیسیون همچنین نمی‌تواند دومین همه‌پرسی در این زمینه را برگزار کند. این کمیسیون در دوازدهم جولای تشکیل جلسه خواهد داد.

روز پنجشنبه، بریتانیا با برگزاری همه‌پرسی‌ برای تصمیم‌گیری درباره خروج یا ماندن در اتحادیه اروپا اقدام کرد. بر اساس آخرین گزارش‌ها ۵۱ و ۹ درصد رای دهندگان و یا به عبارتی ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تصمیم به حمایت از برگزیت گرفتند در حالی که در حدود ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر با آن مخالفت کردند.

 

کد N1320566