نتایج یک نظرسنجی:

45 درصد از فرانسوی ها موافق ماندن در اتحادیه اروپا هستند

سیاسی

تهران- ایرنا- نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که 45 درصد از مردم فرانسه موافق ماندن در اتحادیه اروپا و 33 درصد خواهان خروج از آن هستند.

به گزارش تارنمای رادیو 'ار ت ال'، همه پرسی در مورد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تاثیر قابل توجهی بر افزایش تمایل فرانسوی ها برای خروج از این اتحادیه نداشته است.
نتایج نظرسنجی موسسه 'ت ان اس' (TNS Sofres-Onepoint) که به سفارش روزنامه 'لو فیگارو'، رادیو ار ت ال و شبکه خبری 'ال س ای' صورت گرفته نشان می دهد، اگر همه پرسی مشابه انگلیس با نام 'فرگزیت' در فرانسه و برای خروج از اتحادیه اروپا برگزار شود، 33 درصد به آن رای موافق می دهند.
45 درصد از فرانسوی ها نیز خواهان باقی ماندن در اتحادیه هستند اما 22 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند هنوز تصمیمی در این باره نگرفته اند.
بر پایه این نظرسنجی، 45 درصد از مردم فرانسه با برگزاری این همه پرسی در کشورشان موافق و 44 درصد مخالف آن هستند.
همچنین 55 درصد فرانسوی ها موافق استقلال بیشتر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند و تنها 25 درصد از مردم، ادغام بیشتر ملت ها در اتحادیه را خواستارند.
نتایج این نظرسنجی در مورد آینده خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نشان می دهد 43 درصد فرانسوی ها با رای انگلیسی ها به همه پرسی مخالف و 24 درصد موافق آن هستند.
همچنین 45 درصد از فرانسوی ها اعلام می کنند از تصمیم انگلیسی ها سرخورده شده اند. 48 درصد از فرانسوی ها هم برگزیت را اتفاقی بد برای اتحادیه اروپا می دانند.
در همه‌پرسی پنجشنبه گذشته 23 ژوئن ( سوم تیرماه ) 51.9 درصد مردم به خروج از اتحادیه اروپا و 48.1درصد آنها به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.
در جریان این همه ‌پرسی، موافقان برگزیت 17 میلیون و 410 هزار و 742 رأی و مخالفان برگزیت 16‌میلیون و 141 هزار و 241 رأی بدست آوردند.
'مارین لو پن' رهبر حزب راست افراطی 'جبهه ملی' فرانسه پس از اعلام نتایج همه پرسی انگلیس، گفته بود: همانطور که از سال ها پیش گفته ام، حال باید این همه پرسی در فرانسه و در کشورهای عضو اتحادیه برگزار شود.
اروپام ** 9053**1485
کد N1320478