پیام تسلیت ژاپن به مردم و دولت ترکیه

سیاسی

پکن - ایرنا - وزارت امور خارجه ژاپن حادثه تیراندازی و عملیات انتحاری شب گذشته در فرودگاه استانبول ترکیه را که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از مردم بی گناه شد را به شدت محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، دستگاه دیپلماسی ژاپن روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این کشور از کشته شدن مردم بی گناه در این حملات تروریستی متاثر و از گسترش این گونه تحرکات نگران است.
بیانیه همچنین می افزاید: ژاپن از شنیدن حمله تروریستی شب گذشته در فرودگاه آتاترک استانبول شوکه شده است.
در این بیانیه دولت ژاپن خاطرنشان کرده است که تروریسم به هر دلیلی غیرقابل قبول است و توکیو به شدت اینگونه اقدامات تروریستی را که قربانیان آن بسیاری از افراد بی گناه و غیرنظامی هستند، محکوم می کند.
دستگاه دیپلماسی ژاپن همچنین ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه، دولت و مردم ترکیه، از آمادگی این کشور به منظور همکاری با کشورها و مجامع بین المللی برای مقابله با تروریسم خبر داده است.
بیانیه وزارت امور خارجه ژاپن همچنین تاکید کرده که تروریسم و افراطی گری به هر شکل آن مردود است و جامعه بین المللی می بایست عزم خود را برای نابودی آن جزم کند.
در اثر حملات انتحاری که شب گذشته در فرودگاه استانبول ترکیه رخ داد 36 نفر جان خود را از دست دادند و 146 نفر مجروح شدند.
وقوع این حادثه با واکنش های بین المللی همراه بود و بسیاری از کشورها و مقام های سیاسی به اشکال مختلف این حادثه تروریستی را محکوم کرده و با جان باختگان آن ابراز همدردی کردند.
آساق**1597
کد N1320435