ضربه بزرگ هوایی عراق به گروه تروریستی داعش در جنوب فلوجه

سیاسی

بغداد- ایرنا- گزارش منابع رسانه ای عراق حاکیست که نیروی هوایی این کشور امروز (چهارشنبه) در حمله هوایی به یک کاروان بزرگ گروه تروریستی داعش که از 'فلوجه' به سمت شهرک 'عامریه فلوجه' در جنوب این شهر درحال حرکت بود، خسارت زیادی به این گروه تروریستی وارد کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، براساس این گزارش یک کاروان که برخی رسانه های عراقی آن را بین 200 تا 500 خودرو گزارش کرده اند در حال فرار از فلوجه به سمت جنوب این شهر در شهرک عامریه فلوجه بودند که نیروی هوایی عراق آن را هدف قرار داد.
'عدنان الدراجی' یکی از فرماندهان لشگر 19 ارتش عراق اعلام کرده که بعد از امتناع هواپیماهای آمریکایی از هدف قرار دادن این کاروان داعشی، نیروی هوایی عراق به سرعت وارد عمل شد و بزرگترین خسارت های بشری و مادی را به داعش وارد کرد.
این فرمانده عراقی به خبرگزاری 'الفرات نیوز' گفته است که کاروان داعشی ها بعد از بمباران به سه دسته تقسیم شده و هریک به سمتی در حال فرار است و هواپیماهای عراقی همچنان هدف قرار دادن این عناصر فراری داعش را ادامه می دهند.
در همین راستا فرمانده پلیس الانبار به خبرگزاری 'السومریه نیوز' گفته است که نیروهای عراق بزرگترین حمله داعش به شهرک عامریه فلوجه در 23 کیلومتری جنوب شهر فلوجه را ناکام گذاشته و 450 خودرو داعش را منهدم کردند.
سرلشکر 'هادی الرزیج' افزود که گروه تروریستی داعش قصد حمله به عامریه فلوجه را داشت که با مداخله سریع نیروهای هوایی عراق و مقاومت نیروهای عشایری عامریه فلوجه مواجه شد و تمامی تروریست های مهاجم از هم متلاشی شدند.
خبرگزاری الفرات نیوز نیز یادآور شده است که بیشتر خودروهایی که داعش در این حمله به کار برده است، بمب گذاری شده و اغلب رانندگان آن انتحاری بودند که با بمباران نیروی هوایی عراق، این هجوم ناکام ماند و خسارت های سنگینی به داعش وارد شد.
رسانه های عراقی تاکید کرده اند که از زمان آزادی کامل فلوجه در 26 ژوئن (سه روز قبل)، این اولین هجوم گسترده گروه تروریستی داعش و در عین حال بزرگترین خسارت بشری و مادی به این گروه تروریستی در عراق است.
عامریه فلوجه در حال حاضر مهمترین پناهگاه آوارگان نجات یافته از دست گروه تروریستی داعش است.
خاورم *4*353*1770*1275
کد N1320350