روز قدس فرصتی برای تجلیل از رزمندگان فلسطین است

سیاست داخلی,سردار رمضان شریف

مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: پیامد‌های روز جهانی قدس این الهام را به ما می‌دهد که وحدت امت اسلامی و حمایت از فلسطین و مخالفت با کسانی که پیدا و پنهان از رژیم صهیونستی حمایت می‌کنند راهی است که همه آزادگان و انسان‌های منصف انجام می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رمضان شریف در نشست خبری مطبوعاتی روز قدس گفت روز جهانی قدس ابتکار هوشمندانه معمار انقلاب حضرت امام (ره)، اقدامی بود که برای انسجام امت اسلامی پیرامون مساله فلسطین یکی از استوار‌ترین و ماندگار‌ترین ابتکارهای بود که در طول ۷۰ سالی که از اشغال فلسطین می‌گذرد توسط یک عالم دینی که رهبری انقلاب بزرگ را به عهده داشت و گفتمان جدیدی را به جهان عرضه کرد، طرح شد. 

او افزود: این مساله‌ای برای حمایت از مردم فلسطین شد و همه امت اسلام را به سمت اسراییل نشانه رفت. روز قدس این فرصت را فراهم می‌کند تا پرونده این مساله بازخوانی شود. فرصتی را ایجاد می‌کند که امت اسلامی و آزادی خواهان جهان از رزمندگان فلسطین تجلیل کنند. این روز فرصتی فراهم می‌کند که همه جهان در جریان ظلم و ستم طولانی و بی‌منطق رژیم صهیونیستی در کشتار زنان و کودکان و غصب سرزمین‌های آن‌ها قرار بگیرند فرصتی فراهم می‌کند که جهان در جریان عملکرد اسرائیل در عدم تمکین مجامع بین‌المللی قرار گیرد. 

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه شما می‌دانید چندین قطع‌نامه صادر شده که با حمایت آمریکا عملیاتی نشده است، عنوان کرد: صهیونیست‌ها تنها چیزی که می‌فه‌مند منطق مبازره با فلسطینی‌هاست و زمانی آن‌ها متوقف شدند که عزم فلسطینی‌ها جدی بوده است. در شش سال گذشته بعد از رویارویی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه و مردم غزه در جنگ ۵۱ روزه، رژیم صهیونیستی در وحشتی عمیق فرو رفت و تلاش کردند تنها با هماهنگی و ابتکار هم پیمانانشان با خلق درگیری حاشیه امنی برای این رژیم ایجاد کنند. 

رمضان شریف یادآور شد: در پنج سال گذشته ما شاهد درگیری در جغرافیای امت اسلامی هستیم. انرژی و پتانسیلی که می‌توانست برای مبارزه با اسرائیل به کارگیری شود با جهالت، غفلت، نادانی و خیانت برخی حکام کشورهای اسلامی نه تنها در راستای مبازره با این رژیم به کار گرفته نشد، بلکه نگاه‌ها را از مساله فلسطین به درگیری‌های داخلی معطوف شد. امروز شاهد این هستیم که مردم فلسطین راه خود را پیدا کرده‌اند و در خلال این درگیری‌ها شاهد پدیده مبارکی در مبارزات آن‌ها علیه اسرائیل هستیم. پدیده انتفاضه سوم که بر دوش نسل سوم و چهارم فلسطینی‌ها می‌چرخد بیانگر گونه ویژه‌ای از مبارزه است. مبارزه‌ای که با مبارزه سنتی گروه‌های شناخته شده فلسطینی‌ها هم در تاکتیک هم در راهبرد‌ها تفاوت ماهوی دارد. 

وی ادامه داد: در میان پوشش خبری غربی‌ها برای ایجاد امنیت روحی و روانی صهیونیست، پدیده انتفاضه فلسطین به تنهایی توانست معادله را معکوس کند. هر چند ما در رسانه ملی عمومی شاهد بازتاب کمی هستیم، اما این مبازره با مبازره سنتی گروه‌های فلسطینی متفاوت است. از روز قدس سال گذشته تا الان انتفاضه مردم فلسطین بیش از ۲۸۰ شهید تقدیم آرمان فلسطین کرده است. بدون نگاه به کشورهای عربی و با اتکای به داشته‌های خودشان و با ابتکار و خلاقیت‌های خودشان آن‌ها موفق شدند بزرگ‌ترین عملیات نا‌امن کننده تلاویو را توسط دو پسر عموی مبارز عملیاتی کنند و رعب و وحشت را به صهیونست‌ها برگردانند. 

رمضان شریف خاطر نشان کرد: تقدیم بیش از ۲۵۰۰ زخمی و زندانی محصول مبارزات آنهاست. در طول کمتر از ۳۶۵ روز گذشته این لیست تقدیمی مردم مبارز فلسطین، علیرغم همه تنگنا‌ها و محاصره‌ها و توانمندی‌های رژیم صهیونیستی است. جوانان فلسطین مبارزه کرده‌اند که حق خودشان و سرزمینشان و مسجد القصی که از مناطق مقدس همه مسلمانان است بگیریند و این دست یافتنی است. 

او تاکید کرد: پیامد‌های روز جهانی قدس این الهام را به ما می‌دهد که وحدت امت اسلامی و حمایت از فلسطین و مخالفت با کسانی که پیدا و پنهان از رژیم صهیونستی حمایت می‌کنند راهی است که همه آزادگان و انسان‌های منصف انجام می‌دهند. 

امیدواریم به برکت مجاهدت و ابتکار و تکیه بر آموزه‌های الهام بخش قرآن کریم و مکتب پیامبر اعظم که تجربه شده است برای ملت ما که با تکیه بر فرهنگ اسلام و اهل بیت و فرهنگ ملی می‌شود خرمشهر را آزاد کرد. 

رییس روابط عمومی سپاه با بیان اینکه: هرگز مردم ما به سازمان‌های بین‌المللی چشم ندوخته بودند و منتظر کمک دوستان نامشخصی نبودند و به خدا اتکا کردند، گفت: مردم فلسطین هم باید همین کار را بکنند. مهم‌ترین شاخصه انتفاضه سوم همین اتکا به خدا و داشته‌های خودشان بدون توجه به پشتیبانی مردم کشورهای عربی است.

ادامه دارد...

کد N1320255