نمایشگاه تجهیزات نظامی انصارالله در صنعا

سیاسی

تهران - ایرنا - خبرگزاری یمن (سبا) امروز چهارشنبه از گشایش اولین نمایشگاه سلاح های تولید داخل و تجهیزات نظامی یمن توسط جنبش انصارالله در صنعا پایتخت این کشور خبر داد.

براساس این خبر، محمد علی الحوثی رییس کمیته عالی انقلاب همراه با وزیر دفاع و فرماندهان و مسئولان بلندپایه نظامی یمنی در مراسم افتتاح این نمایشگاه که دیروز (سه شنبه) گشایش یافت، حضور داشتند.
محمد علی الحوثی در این مراسم تاکید کرد که ملت یمن همچون دیگر ملت های جهان دارای تمدن و فرهنگ انسانی هستند و توانایی تولید و استفاده از ثروت های ملی برای مقابله با تروریسم و قدرت های امپریالیستی را حق خود می دانند تا بتوانند در سایه ایمان و استقلال به زندگی شرافتمندانه و آزاد در صلح و سلامت کامل ادامه دهند.
وی با ابراز خرسندی از موفقیت ملی در ساخت تجهیزات و سلاح های ملی بر نقش و اهمیت آنها در تحقق پیروزی برای مردم بزرگ یمن تاکید کرد.
در این نمایشگاه برخی تجهیزات جنگی و انواع موشک های ساخت وزارت دفاع و نیز انواع سلاح های مورد استفاده برای دفاع از یمن در جنگ عربستان علیه این کشور به نمایش گذاشته شده است.
عربستان سعودی از ششم فروردین سال گذشته با تشکیل ائتلافی از برخی کشورهای عربی به بهانه بازگرداندن منصورهادی رییس جمهور مستعفی و فراری به حکومت یمن به این کشور حمله کرد اما به دلیل دفاع ملی همه جانبه از سوی گروه های یمنی به رهبری جنبش انصارالله و استفاده از موشک ها و سلاح های ملی و تحمیل خسارت های فراوان به مهاجمان، هدف اشغالگران سعودی در تسلط و سیطره بر یمن هرگز محقق نشد.
خاورم**1653**1566
کد N1319995