مصباحی مقدم: سقف دریافتی‌های مجاز دولت باید 7 برابر کف باشد

تسنیم نوشت: نماینده سابق مجلس گفت: دولت باید حقوقهای خارج از چارچوب قانون را تغییر داده و اصلاح کند.

حجت الاسلام غلامرضا  با انتقاد از دریافت حقوقهای کلان مدیران دولتی، اظهار کرد: همه این حقوقها تخلف از قانون مدیریت خدمات کشوری است و سقف این دریافتی ها باید 7 برابر کف باشد.

وی با اشاره به «قانون مدیریت خدمات کشوری» در مجلس هفتم، خاطرنشان کرد: هدف مهم این قانون ساماندهی دریافتیهای کارکنان دولت بود که سقف دریافتیهای دولت را 7 برابر معین می‌کرد که این سقف از نظر مردم هم توجیه‌پذیر است.

نماینده سابق مجلس گفت: متاسفانه عده‌ای بعد از 20 سال پیگیری و مطالبه مجلسها به دنبال کنار زدن این قانون هستند که به صورت لایحه از طرف دولت داده شده و به تصویب رسید.

مصباحی‌مقدم با اشاره به حقوق اقشار کم‌درآمد، خاطرنشان کرد: ادعای دولت مبنی بر کمبود منابع مالی لازم برای افزایش حقوقهای اقشار کم‌درآمد غیر قابل توجیه است و برای جبران این نقص، دولت باید حقوقهای خارج از چارچوب قانون را تغییر داده و اصلاح کند.

وی افزود: باید با کسانی که حقوقهای نامتعارف نسبت به مصوبات قانونی و قانون مدیریت خدمات کشوری دریافت می‌کنند، برخورد شود و نباید از منابع دولت به صورت کاملا تبعیض‌آمیز استفاده شود و این تبعیضها بیشتر کارکنان دولت را رنج می‌دهد.

27219

کد N1319949