کشورهای عربی خواستار بررسی فعالیت هسته ای رژیم صهیونیستی شدند

سیاسی

وین - ایرنا - آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین روز سه شنبه اعلام کرد که از برخی کشورهای عربی عضو این آژانس درخواستی را مبنی بر قرار دادن بند مربوط به بررسی فعالیت هسته ای رژیم صهیونیستی در برنامه کاری کنفرانس عمومی سالانه آژانس در اواخر سپتامبر آینده دریافت کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت در وین به نقل از یک منبع آگاه, این درخواست کشورهای عرب روز دوشنبه به آژانس ارائه شد که شامل یک یادداشت توضیحی است و در آن به دلایل و عواملی که گروه عربی آژانس بین المللی انرژی اتمی را به ارائه این درخواست ویژه واداشت اشاره شده است.
این خبرگزاری افزود :کشورهای عربی معمولا هر سال این درخواست را مطرح می کنند و البته عضویت اسراییل را در معاهده منع گسترش تسلیحات هسته ای خواستارند.
خبرگزاری کویت گفت :همه کشورهای عربی پیشتر به عضویت این معاهده درآمده اند در حالیکه که اسراییل به بهانه این که در حالت و وضعیت جنگ با کشورهای عربی در منطقه قرار دارد و تا برقراری صلح منتظر می ماند هنوز به عضویت آن در نیامده است.
به گزارش خبرگزاری رسمی کویت از وین، اسراییل به بهانه های مشابه از امضای پیمان منع جامع آزمایش هسته ای طفره می رود. اکثر کشورهای عربی این پیمان را امضا کرده اند.

اروپام**441
کد N1319793