کشته شدن 33 تروریست در سینا

سیاسی

تهران – ایرنا- منابع امنیتی مصر در شمال سینا از کشته شدن 33 تروریست و زخمی شدن 50 نفر دیگر در حملات هوایی این نیروها در جنوب شهر شیخ زوید در این استان خبر دادند.

به نوشته پایگاه خبری الیوم السابع، نیروهای هوایی مصر در حملات روز گذشته (چهارشنبه ) خود در این منطقه پنج مخفیگاه تروریست ها را در روستاهای 'قبر عمیر'ۀ، 'التومه' و 'الشلاق' و 'الفتیات' در جنوب منطقه شیخ زوید هدف حمله قرار دادند.
در این حملات 33تروریست کشته و 50 نفر دیگر از آنها زخمی شدند.
همچنین در این عملیات تلاش تروریست ها برا عملیات تروریستی بر ضد نیروهای ارتش مصر ناکام گذاشته شد.
پس از برکناری مرسی رییس جمهوری پیشین مصر در سال 2013 میلادی،‌ تروریست ها حملات خود را علیه نیروهای پلیس و ارتش مصر شدت بخشیدند.
در حال حاضر چند گروه تروریستی در شبه جزیره ناآرام مصر فعال هستند که بارزترین آنها گروه تروریستی ولایت سینا است که در سال 2014 میلادی با گروه داعش بیعت کرد.
گروه های تندرو فعال در این منطقه ناآرام از جمله ولایت سینا و گروه «اجناد مصر» مسوولیت بیشتر حملات تروریستی علیه نظامیان مصری را به عهده می گیرند.
ارتش مصر نیز برای مقابله با تروریست ها در سینا،‌ عملیات های گسترده نظامی را از چند ماه گذشته در این منطقه آغاز کرده است و با بهره گیری از جنگنده های «اف 16»، بالگرد های آپاچی و خودروهای زرهی، اماکن تجمع و پایگاه های تروریستی را هدف قرار می دهد.
خاورم**9366**1566
کد N1319773