آفتاب

خط و نشان ارتش کره شمالی به آمریکا و کره جنوبی

خط و نشان ارتش کره شمالی به آمریکا و کره جنوبی

پکن - ایرنا - ارتش کره شمالی اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور آماده رویارویی با هرگونه تهدیدی از جانب کره جنوبی و آمریکا بوده و برای نشان دادن این آمادگی فقط در انتظار یک فرمان هستند.

به گزارش ایرنا، ارتش کره شمالی در بیانیه ای تاکید کرده که برنامه ها و تمرینات نظامی آمریکا و کره جنوبی در دریای غربی مایه نگرانی است و این تحرکات برای پیونگ یانگ تهدید به حساب می آید.
بیانیه ارتش کره شمالی افزوده است: نیروهای نظامی این کشور نمی توانند خشم خود را به خاطر اقدامات نظامی آمریکا و کره جنوبی در دریای غربی سرکوب کنند.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرده است که این تهدید کره شمالی فقط یک هفته پس از پرتاب موشک های بالستیک موسودان صورت می گیرد.
بنابر این گزارش، کره شمالی عامل اصلی تشدید تنش ها در منطقه را آمریکا و کره جنوبی معرفی کرده و آورده است، نیروهای مسلح خلق آماده رویارویی با آتش افروزان در منطقه هستند.
اگرچه کره شمالی به جزییات بیشتری اشاره نکرده است اما شواهد موجود نشان می دهد که مقصود این کشور تمرینات و برنامه های مشترک نظامی آمریکا و کره جنوبی در دریای غربی است که از دو هفته پیش برای رویارویی با کشتی های ماهیگیری چینی آغاز شده است.
کره شمالی می گوید: مسئله کشتی های ماهیگیری چینی هیچ ارتباطی به کره جنوبی و آمریکا ندارد و آنها بیهوده برای این ماهیگیران مشکل تراشی می کنند.
در همین حال رسانه های کره شمالی امروز اقدام به انتشار تصاویری از موشک های بالستیک این کشور با نام «هواسونگ 10» کرده و آورده اند که متجاوزان هیچوقت هشدارها را جدی نمی گیرند اما بدانند که این کشور می تواند منطقه اقیانوس آرام را هدف قرار دهد.
کره شمالی گفته است که موشک های مذکور پایگاه های آمریکا در اقیانوس آرام از جمله بندر گوام را در تیررس خود دارد.
آساق**231**1597
کد N1319662

وبگردی