آفتاب

مراسم سومین شب از لیالی قدر در شهر آتن برگزار شد

مراسم سومین شب از لیالی قدر در شهر آتن برگزار شد

آتن- ایرنا- سومین شب شهادت مولای متقیان امام علی ( ع) و سومین شب از لیالی قدر در مرکز فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و دیگر مراکز شیعی در شهر آتن پایتخت یونان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سه شنبه شب در سومین شب از لیالی قدر و شهادت امام علی (ع) سفیر ایران در یونان، کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران و دیگر ایرانیان مقیم این کشور با حضور در حسینیه ومرکز فرهنگی ایران در آتن و شرکت در سوگ اولین شهید محراب اشک ماتم ریختند.
عاشقان ولایت پس از اقامه نماز مغرب و عشاء 'الغوث الغوث' گویان، دعای جوشن کبیر را زمزمه کردند و سپس با انجام آیین قرآن به سر، شب نزول کتاب آسمانی وآمرزش گناه، با خدای خود به راز و نیاز پرداخته و طلب مغفرت کردند.
شرکت کنندگان در آیین سومین شب شهادت مولی الموحدین علی (ع) امام عدالت، رحمت و شجاعت به سوگ نشسته و اشک ماتم ریختند.
حجت الاسلام والمسلمین سید 'مسعود میرسالاری' روحانی اعزامی از ایران در سخنانی با اشاره به روایتی چند از کتب برادران اهل سنت، گفت: براساس روایت برداران اهل سنت، پیامبر اکرم (ص) امام علی (ع) را وصی خود معرفی کردند و اهل بیت(ع) را هدایتگران انسان ها بسوی سعادت دنیوی و آخروی و نجات از آتش جهنم معرفی کرده است.
وی در ادامه سخنان خود نیز با اشاره به زحمات و تلاش هایی که امام (ع) و دیگران امامان معصوم برای حفظ و نگهداری دین رسول خدا کردند را بر شمرد و تصریح کرد: مقام شامخ امام علی( ع) آنچنان نزد خدواند متعال والا و گرامی است که پیروی از وی و اهل بیت شرط رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است و چنانچه خواستار رسیدن به سعادت در هر دو دنیا باشیم باید پیروان راستین و خالص خاندان ولایت و امامت(ع) باشیم .
همچنین آیین شب قدر و بزرگداشت شهادت امیر مومنان علی (ع) در انجمن و امام بارگاه جعفریه شیعیان پاکستانی، نمازخانه گلزار زینب(س) پاکستانی ها و مهدیه افغانی ها واقع درجنوب شهر آتن با حضور گسترده شیعیان مقیم این شهر برگزار شد و عاشقان امت و ولایت در رثای مولای متقیان اشک ماتم ریختند.
اروپام**462**شبس 1488 **1565
کد N1319601

اخبار مرتبط

تازه های خبری