سردرگمی در مدیریت فرودگاه آتاترک / اردوغان جلسه اضطراری تشکیل داد

ایرنا نوشت: به دنبال وقوع سه انفجار در فرودگاه کمال آتاترک این شهر، مدیریت این فرودگاه با سردرگمی مواجه شده به طوریکه چندین هواپیما در باند فرودگاه در انتظار پرواز و یا پیاده کردن مسافران خود هستند.

منابع خبری ترکیه گزارش کردند که «بینالی یلدریم» نخست وزیر ترکیه با قطع برنامه های خود در آنکارا عازم استانبول شده است.
همچنین منابع خبری نزدیک به دولت این کشور از برگزاری نشست فوق العاده امنیتی « رجب طیب اردوغان » رئیس جمهوری با بینالی یلدریم نخست وزیر و ژنرال خلوصی آکار رئیس ستاد فرماندهی ارتش در کاخ ریاست جمهوری ترکیه خبر دادند.
منابع نهاد ریاست جمهوری ترکیه به خبرگزاری های ترکیه اعلام کردند که در این نشست وزیر کشور، « نئومان کورتولموش » معاون نخست وزیر و « فکری ایشیک » وزیر دفاع و مسئولان بلندپایه امنیتی ترکیه نیز شرکت کردند.
از سوی دیگر منابع خبری از تعطیلی فرودگاه استانبول تا ساعت 8 صبح چهارشنبه خبر دادند.
البته چهار هواپیما که قبل از انفجار مسافرهای خود را سوار کرده و در باندپرواز در انتظار پرواز بودند، در انتظار قرار دارند که بر اساس اعلام مسئولان فرودگاه این هواپیماها به ترتیب با کنترل اجازه پرواز خواهند گرفت.
مدیریت فرودگاه کمال آتاترک انجام تمام پروازهای استانبول را به فرودگاه های همجوار به خصوص فرودگاه دوم استانبول (فرودگاه صبیحا گوکچن ) این شهر منتقل کرد.
تحلیلگران حمله انتحاری همزمان سه مهاجم مسلح به فرودگاه استانبول را تحولی متقاوت از سری حملات انتحاری ارزیابی می کنند که ترکیه در دوره اخیر شاهد آن بوده است.
گویا مهاجمان با حمله به فرودگاه استانبول به عنوان یکی از مهمترین نقاط ارتباطی ترکیه با دنیای خارج و از مهمترین فرودگاههای بین المللی اروپا به دنبال وارد کردن ضربه جدی به صنعت گردشگری ترکیه هستند.

4949

کد N1319589