کاخ سفید: آمریکا و متحدانش در حمایت از ترکیه همچنان ثابت قدم هستند

سیاسی

تهران- ایرنا- کاخ سفید آمریکا حمله تروریستی سه شنبه شب به فرودگاه بین المللی آتاترک استانبول را به شدت محکوم و اعلام کرد، واشنگتن به همراه همه دوستان و متحدان خود در سراسر جهان، در حمایت از ترکیه همچنان ثابت قدم است.

به نوشته روزنامه گاردین، 'جاش ارنست' سخنگوی کاخ سفید ضمن تسلیت به خانواده های کشته شدگان حمله به فرودگاه بین المللی استانبول را محوک کرد و با آرزوی بهبودی سریع زخمی شدگان، گفت: ما به همراه همه دوستان و متحدان مان در جهان، در حمایت از ترکیه، متحد ما در ناتو، همچنان ثابت قدم هستیم و به مقابله با تهدید تروریسم ادامه می دهیم.
'هیلاری کلینتون' نامزد دمکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیز گفت، حمله به فرودگاه بین المللی استانبول یادآور این نکته است که آمریکا نمی تواند عقب نشینی کند و به منظور غلبه بر این تهدید باید همکاری مان را با متحدان و شرکای مان در خاورمیانه و اروپا عمق بخشیم.
'دونالد ترامپ' نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به حمله به فرودگاه بین المللی استانبول گفت، تهدید تروریسم هیچگاه به این بزرگی نبوده است. اکنون، باید گام هایی را برای حفاظت از آمریکا در برابر تروریست ها برداریم و برای بهبود امنیت ما و حفظ امنیت آمریکا هر چه در توان داریم به کار گیریم.
حمله سه شنبه شب به فرودگاه بین المللی استانبول تا کنون 31 کشته و 147 زخمی به جا گذاشت.
شبس** 1088 **1488 **
کد N1319587