حضور پرشور دوستداران علی در آخرین شب از لیالی قدر در آنکارا

سیاسی

آنکارا – ایرنا – دهها تن از دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت، در آخرین شب از لیالی قدر با حضور در رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا، آیین ویژه شب قدر و شهادت امیر المومنین علی ع را برگزار کردند.

به گزارش ایرنا، مراسم با افطار و قرائت نماز جماعت آغاز و سپس سخنران مدعوین با تشریح ابعاد شخصیتی مولای متقیان علی (ع ) فضایل شب های قدر را برشمرد . در ادامه این مراسم مداحان اهل بیت نیز به یاد مظلومیت امام علی(ع) ، شهید راه عدالت به مدیحه سرای پرداختند.
مراسم احیا آنکارا با قرائت دعای افتتاح ، جوشن کبیر، توسط عزاداران تا سحرگاه ادامه داشت. در خاتمه عاشقان و دلدادگان خاندان عصمت و طهارات برای تعجیل در ظهور امام زمان (عج) دعا کردند.
شایان ذکر است همزمان با فرارسیدن لیالی قدر ایرانیان مقیم ترکیه و کارکنان دفاتر دولتی و خصوصی ایران در ترکیه با حضور در حسینیه خانه فرهنگ ایران در آنکارا مراسم احیا و عزاداری شهادت مولی متقیان علی (ع ) را برگزار می کنند که حضور ایرانیان در آخرین شب پر شور بود.
مراسم ویژه ماه مبارک رمضان از ابتدای ماه مبارک در حسینیه خانه فرهنگ ایران در آنکارا برگزار و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.
خاورم/2011**1488 **
کد N1319574