آفتاب

طارمی و رضائیان در ترکیه سالم هستند

طارمی و رضائیان در ترکیه سالم هستند

آنکارا - ایرنا - یک منبع موثق در استانبول از سلامت حال مهدی طارمی و رامین رضائیان خبر داد و گفت: این دو ورزشکار (فوتبالیست) ایرانی سالم هستند و قرار است صبح امروز چهارشنبه از استانبول به تهران برگردند.

به گزارش ایرنا، اخباری در فضای مجازی مبنی بر حضور طارمی و رضائیان در فرودگاه آتاترک منتشر شده بود، که همزمان با بروز انفجار در فرودگاه استانبول، موجب بروز گمانه زنی هایی در خصوص سلامت این دو شد.
در رسانه های اجتماعی گزارش شد که تلاشها برای تماس با طارمی و رضائیان بی نتیجه است و از سرنوشت این دو فوتبالیست کشورمان خبری در دست نیست.
طارمی و رضائیان برای عقد قرارداد با یک باشگاه ترک به ترکیه رفته بودند و قرار بود ساعاتی قبل از استانبول به تهران بازگردند.
یک منبع آگاه به خبرنگار ایرنا در آنکارا گفت: این افراد در سلامت کامل بسر می برند.
در این میان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران با تشکیل یک تیم در تلاش هست تا از طریق مراجع ذیربط محلی، درخصوص وجود احتمالی ایرانیان در میان مصدومین فرودگاه اطلاعات کسب نماید.
گزارش های تائید نشده از زخمی شدن دو شهروند ایرانی در انفجارهای استانبول حکایت دارد.
در سه حمله انتحاری افراد مسلح به فرودگاه استانبول دست کم 28 تن کشته و 106 نفر زخمی شدند که حال برخی از مجروحان وخیم گزارش شده است.
یکی از سه حملات در پارکینگ، دو حمله دیگر در ورودی و خروجی ترمینال خارجی فرودگاه استانبول رخ داده است.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است ولی اشاره ها بیشتر به سوی گروه تروریستی - تکفیری داعش است.
فرودگاه بین المللی استانبول بزرگترین فرودگاه ترکیه و یکی از بزرگترین فرودگاه های اروپا به شمار می رود که سالانه در حدود 60 تا 70 میلیون مسافر در آن جابجا می شود. فقط در سال گذشته بیش از 41 میلیون و 500 هزار مسافر خارجی ازاین فرودگاه سفر کرده اند.
مسئولان فرودگاه استانبول اعلام کردند که فرودگاه تا ساعت هشت روز چهارشنبه به روی کلیه پروازهای داخلی و خارجی بسته شده است.
خاورم/2011**1565
کد N1319548

اخبار مرتبط

تازه های خبری