آفتاب

مفقود شدن ۲ کارگر درحادثه انفجار لوله گاز

مفقود شدن ۲ کارگر درحادثه انفجار لوله گاز

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با اعلام اینکه 2 کارگردر حادثه انفجار لوله گاز در تهران مفقود شده‌اند، گفت: اثری از کشته شدگان در این حادثه پیدا نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حالی که پیش از این یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران از کشته شدن دو کارگر متروی تهران براثر انفجار صبح امروز منطقه شهران خبر داده بود؛ محسن سرخو رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از مفقود شدن 2 کارگر یاد شده خبر می دهد.

وی در توضیح این حادثه گفت: در زمان حادثه عوامل مترو در حال حفاری در عمق 20 تا 25 متری زمین بودند است که یک لوله گاز شهری در همان ناحیه حفاری، به دلیل جابجایی خاک یا به دلایل دیگر که در حال بررسی است؛ سوراخ شده و گاز به بیرون نشت می کند و انفجاری ایجاد می شود.

وی ادامه داد: این انفجار تا داخل تونل آثاری را بر جای می گذارد و اکنون در داخل تونل مترو، آب جمع شده است که مسئولان شرکت مترو در محل حضور دارند و کارگران در حال تخلیه آب هستند تا مشکلاتی که به وجود آمده را بررسی کنند.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران اظهار کرد: تعداد دقیق تلفات و مجروحان مشخص نیست و پس از تخلیه آب مشخص می شود. همچنین علت حادثه نیز نامشخص است، زیرا لوله گاز در عمق بالاتری از محل حفاری قرار داشته است و اینکه چه چیزی باعث انفجار شده هنوز مشخص نیست، اما احتمال اینکه انفجار به دلیل برخورد دستگاه حفاری مترو با لوله گاز رخ داده باشد؛ وجود دارد، هرچند که حفاری در ارتفاع عمیق تری از سطح زمین در حال انجام بوده اما ممکن است؛ لوله گاز نیز عمق پایین‌تر از آنچه که باید نصب شده باشد. به هر حال دلیل قطعی هنوز مشخص نیست.

سرخو افزود: هنوز اثری از کشته شدگان پیدا نشده است، اما دو کارگر مفقود شده‌اند که احتمال می‌دهند؛ برای آنها حادثه‌ای رخ داده باشد.

کد N1302627

وبگردی