آفتاب
از سوی رئیس کل سازمان خصوصی سازی

شرایط واگذاری‌ها در دوران پساتحریم اعلام شد

شرایط واگذاری‌ها در دوران پساتحریم اعلام شد

رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: انتظار می رود با اجرایی شدن مفاد برجام ورود سرمایه‌گذاران خارجی به اقتصاد کشور رونق بگیرد و سرمایه‌گذاران داخلی نیز میل بیشتری برای حضور در واگذاری‌های این سازمان از خود بروز دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، میر علی اشرف پوری حسینی با اشاره به این که افزایش کارایی و بهره وری و نیز توانمندسازی بخش خصوصی و کوچک سازی دولت از اهدافی است که اجرای سیاست خصوصی سازی آن را دنبال می کند گفت: از سال 1380 تاکنون حدود 1100 شرکت در دستور کار خصوصی سازی برای واگذاری قرار گرفته است که تنها حدود 120 شرکت از این تعداد برای واگذاری در سال 1394 به عنوان سال پایانی اجرای خصوصی سازی در کشور باقی مانده است.

رییس کل سازمان خصوصی سازی با تاکید بر انجام وظایف سازمانی برای واگذاری سهام شرکت‌های دولتی با وجود شرایط نامناسب بورس گفت: هرچند شرایط حاکم بر بورس بر روند واگذاری‌ها تاثیر داشته اما این سازمان برنامه‌های مناسبی را برای واگذاری سهام شرکت‌های دولتی در نیمه دوم سال پیش بینی کرده است.

پوری حسینی با اشاره به این که در مجموع 32 درصد از کل واگذاریهای انجام شده از ابتدای تاسیس سازمان خصوصی سازی در دو سال فعالیت دولت یازدهم صورت گرفته است گفت: بنا داریم تا پایان امسال شرکتهای باقی مانده دولتی را نیز با اراده قوی به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی در خصوص لایحه آزادسازی سهام عدالت نیز تصریح کرد: ابتدا باید لایحه در دولت تصویب شود و پس از تصویب و تقدیم شدن به مجلس در خصوص مفاد آن توضیحاتی ارائه می شود.

پوری حسینی در خصوص وضعیت واگذاریهای این سازمان در شرایط پساتحریم عنوان کرد: در شرایط پساتحریم انتظار می رود سرمایه جدید از داخل و خارج وارد بازار شود اما فعلا این اتفاق نیفتاده است.

وی گفت: با این حال بنظر می رسد با اجرایی شدن مفاد برجام ورود سرمایه گذاران خارجی به اقتصاد کشور رونق بگیرد و سرمایه گذاران داخلی نیز میل بیشتری برای حضور در واگذاریهای این سازمان از خود بروز دهند که بر این اساس قصد داریم با حضور در دومین نمایشگاه بین المللی بورسی، بانک، بیمه بازار سرمایه و خصوصی سازی و هفتمین نمایشگاه معرفی فرصتهای سرمایه گذاری کشور که در آبان ماه امسال برگزار می شود شرایط مناسبی را برای معرفی وظایف و رسالتهای سازمان خصوصی سازی فراهم کنیم و از سوی دیگر با معرفی شرکتهای قابل واگذاری و چگونگی حضور سرمایه گذاران در واگذاریهای این سازمان اقدام مناسبی را در استفاده از فرصتهای اطلاع رسانی فراهم آوریم.

انتهای پیام

کد N988552

وبگردی