23 میلیون نفر شب اقامت در 5 ماه اول سال

سفر,اقامتي,هلال‌احمر,گردشگري

معاون گردشگری و رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از ثبت بیش از 23 میلیون نفر شب اقامت از 16 فروردین تا پایان مردادماه امسال خبر داد.

معاون گردشگری و رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از ثبت بیش از 23 میلیون نفر شب اقامت از 16 فروردین تا پایان مردادماه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، مرتضی رحمانی‌موحد در چهارمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که به میزبانی جمعیت هلال احمر تشکیل شد، گفت: قصد داریم با تکیه بر عملکرد ستاد سفر در نوروز ۹۴، مدلی مورد توافق در نوروز ۹۵ برای ارزیابی اقدامات دستگا‌ه‌ها و بررسی منصفانه فعالیت آن‌ها طراحی و اجرایی کنیم.

وی به بحث اسکان مسافران در اقامتگاه‌های رسمی کشور اشاره کرد و افزود: به جز اسکان مسافران نوروزی، در طول ۵ ماهه‌ی نخست امسال، از ۱۶ فروردین تا پایان مردادماه، بیش از ۲۳ میلیون نفر شب اقامت در هتل‌ها، کمپ‌ها و واحدهای آموزشی اسکان یافته‌اند و در طول این ایام تمام اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر نیز هر یک در چارچوب وظایف سازمانی و در قالب تعامل فرابخشی به ارائه خدمت پرداخته‌اند.

رحمانی‌موحد در ادامه با اشاره به برگزاری دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری با عناوین فیلم، عکس، خاطره‌نویسی و ایده‌های نو اظهار کرد: برگزیدگان این جشنواره با مشارکت و حمایت دستگاه‌های همکار خارج و داخل ستاد، پنجم مهرماه همزمان با روز جهانی گردشگری معرفی خواهند شد.

معاون گردشگری اضافه کرد: در کنار این جشنواره، نمایشگاه اختصاصی مشارکت‌های ملی گردشگری و معرفی اقوام و فرهنگ‌های ایران‌زمین از دوم تا پنجم مهر در محل بوستان نوروز واقع در منطقه فرهنگی گردشگری عباس‌آباد تهران برگزار خواهد شد.

رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر همچنین با بیان این‌که سازمان جوانان هلال‌احمر نقش موثری در ستاد سفر داشته است، بیان کرد: مبتنی بر استماع گزارش اقدامات برخی از دستگاه‌ها و نظرات اخذ شده از سوی ستادهای اجرایی خدمات سفر استان‌ها، محورهای پیشنهادی مرتبط با سازمان هلال احمر برای طرح در چهارمین نشست اعضای اصلی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گردآوری و در 11 بند قابل طرح است.

وی اظهار کرد: «ضرورت برنامه‌ریزی برای گسترش و استقرار پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و راهنمایی مسافران و همچنین پایگاه‌های امداد و نجات و مکان‌هایی برای اسکان اضطراری در محل جاذبه‌های پر بازدید به خصوص مناطق طبیعت‌گردی»، «نیاز به تمرکز و تجمیع پایگاه‌های مختلفی که دستگاه‌های عضو ستاد مرکزی و ستاد نهادها و دستگاه‌های خدماتی ایجاد می‌کنند در یک مکان مشخص در مبادی ورودی و محورهای مواصلاتی»، «ضرورت تمرکزسازی تهیه و چاپ اقلام اطلاع‌رسانی و راهنمایی مسافران» و « نیاز به برگزاری دوره‌های آموزشی و توانمندسازی برای نیروهای داوطلب و افتخاری» بخشی از رئوس سرفصل‌های کاری مشترک مورد نیاز ستادهای اجرایی خدمات سفر استان‌ها با سازمان جمعیت هلال احمر به شمار می‌آید.

رحمانی‌موحد سپس با اشاره به اجرایی شدن مصوبه جلسه پیشین این ستاد با موضوع نظارت بر سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های سراسر کشور، گفت: با بسیج عموم ستادهای استانی به منظور تحقق بند مذکور، از بین بیش از 3 هزار بازدید انجام گرفته در سطح کشور استان آذربایجان شرقی با تعداد 21 اکیپ و 400 مرکز، 627 بازدید انجام شده و 120 بازدید در حال انجام، بالاترین آمار اخذ شده را به خود اختصاص داده‌اند.

در ادامه‌ی این نشست، برخی از دستگاه‌ها در ارتباط با سفرهای تابستانه به خصوص دهه آخر شهریورماه اقدامات خود را شرح دادند، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، پلیس راهور ناجا و وزارت بهداشت به نمایندگی از سایر اعضا، به ارائه گزارش اقدامات انجام گرفته در دهه آخر شهریورماه پرداختند.

نمایندگان حاضر در چهارمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر از سازمان‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، هواپیمایی کشوری، محیط زیست، هواشناسی، تعزیرات حکومتی کشور و وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعیت هلال احمر، راهور ناجا، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، صدا و سیما، راه آهن، شرکت فرودگاه‌های کشور و شورای عالی مناطق آزاد حضور داشتند.

طبق جمع‌بندی نهایی در این جلسه، تقویم جلسات ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در سه ماهه فصل پاییز نیز به تصویب رسید.

انتهای پیام

کد N949068