آفتاب

انتقاد استاندار هرمزگان از برخی مدیران استانی

انتقاد استاندار هرمزگان از برخی مدیران استانی

استاندار هرمزگان از برخی مدیران که در برابر سرمایه گذاری بخش خصوصی مقاومت می‌کنند، انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خلیج فارس، دکتر جاسم جادری در پنجمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به ابلاغ قانون رفع موانع تولید، بیان کرد: طبق این قانون باید مشکلات متقاضیان سرمایه‌گذاری و تولید را حل کنیم و نیاز است در بخش‌های مختلف، مدیران زمینه ساز حضور سرمایه گذاران و بخش خصوصی باشند و به سمت رونق اقتصادی برویم.

استاندار هرمزگان به اعتبارات ماده 180 اشاره کرد و افزود: بنده اجازه شروع پروژه جدیدی را مگر اینکه ضرورت داشته باشد، نخواهم داد و کار شورای برنامه ریزی نیز فقط توزیع اعتبارات نیست و باید برای آینده استان برنامه ریزی کند تا چرخ اقتصاد به حرکت درآید.

جادری بیان کرد: یکی از مهمترین دغدغه‌های ما با توجه به کمبود آب، قطع نشدن آب شهرهای هرمزگان و به خصوص بندرعباس است. اعتبارات خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده است. از 800 میلیارد تومان اعتبار مربوط به بحران آب در کشور بیشترین مبلغ یعنی 50 میلیارد تومان به هرمزگان اختصاص یافت تا از این بحران کم آبی عبور کنیم.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه باید برنامه‌های اقتصادی را براساس اقتصاد مقاومتی تدوین کنیم، اظهار کرد: با برداشته شدن تحریم‌ها بسیاری از پول‌های بلوکه شدن ایران به کشور سرازیر خواهد شد. این پول‌ها باید وارد برنامه های اقتصادی و عمرانی شود اما باید اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در اولویت باشد.

وی خاطرنشان کرد: دولت به تنهایی نمی تواند همه نیازهای مردم را تامین کند. ظرفیت بزرگی به نام بخش خصوصی در کشور وجود دارد که باید از کمک آن استفاده کنیم.

انتهای پیام

کد N901427

وبگردی