رادیو برنامه‌های شاخص رمضانش را معرفی کرد

راديو,رمضان

رادیو ویژه‌برنامه‌های رمضان امسال را با جشن "سلام" آغاز می‌کند و با جشن "سپاس" به پایان می‌برد.

به گزارش سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، رادیو شاخص‌ترین موضوعات برنامه‌های امسال رمضان در شبکه‌های مختلف را طرح 30 مسجد در سی استان، برگزاری مسابقات نهج البلاغه، پوشش زنده مراسم افطاری در زورخانه‌های کشور، مسابقات قرآنی، درس های اخلاق، شرح ادعیه صحیفه سجادیه و معرفی کتاب های رمضانی اعلام کرده است.

در این میان رادیو ایران با طرح "30 مسجد در سی استان" به انعکاس مراسم افطار مساجد مختلف در سراسر کشور خواهد پرداخت. این برنامه هر شب هنگام افطار از یکی از استان‌های کشور تهیه و پخش خواهد شد. علاوه بر این، رادیو ایران در ویژه برنامه "والعصر" با توجه به علاقه مخاطبانش، تلاوت‌های قاریان مختلف را پخش می‌کند.

در رادیو تهران ویژه برنامه "بهار تلاوت" برای ساعت‌های مختلف در ماه مبارک رمضان آماده پخش شده است. در این برنامه سی جزء قرآن کریم به روش ترتیل قرائت می‌شود.

"اتوبوس همدلی رادیو تهران" برنامه دیگر از این رادیوست برای غنی کردن اوقات مردم در ماه مبارک رمضان. این برنامه با همکاری کانون رسیدگی به امور مساجد تهیه می شود و انعکاس یک میهمانی معنوی است. جمعی از هنرمندان، مسؤولان شهری و شهروندان هر شب به افطاری در یکی از مساجد دعوت می‌شوند و "اتوبوس همدلی" انعکاس اتفاقاتی است که در این مهمانی دوستانه و معنوی می‌گذرد.

رادیو جوان از 28 شعبان با ویژه برنامه‌هایی به استقبال ماه مبارک رمضان خواهد رفت و به مخاطبان خود اعمال استقبال از این ماه عزیز را آموزش می‌دهد. مسابقه بزرگ نهج البلاغه از دیگر اقدامات این شبکه رادیویی است. مسابقه‌ای که مخاطبان را ترغیب به مشارکت در آن و واکاوی دریای معرفت نهج البلاغه خواهد کرد.

رادیو فرهنگ نیز هر روز یک برنامه ادبی تحقیقی برای مخاطبانش تدارک دیده است که در قالب برنامه‌های "سی روز سی حدیث، سی روز سی کتاب ، سی روز سی آئین و سی روز سی غزل" ارائه می‌شوند.

انعکاس مراسم افطاری ورزشکاران، پوشش زنده مراسم افطاری در زورخانه ها با حضور ورزشکاران و پهلوانان ایرانی، انعکاس مراسم گلریزان و ویژه برنامه هایی برای ورزشکاران روزه دار از جمله برنامه‌های رادیو ورزش هستند.

شبکه رادیویی قرآن امسال با ارائه برنامه‌های تعاملی با سیمای قرآن به آموزش قرائت، حفظ و مفاهیم قرآنی می‌پردازد. برنامه‌های کوتاه مدت آموزشی برای تدریس قرائت و تجوید قرآن کریم، ارائه تلاوت‌های قاریان بین المللی، پخش بخش‌هایی از سخنرانی های بزرگان دین، معرفی کتاب های قرآنی در آیتم‌های روزانه، پوشش کرسی‌های تلاوت، پوشش وسیع نمایشگاه قرآن کریم که هر سال در ماه رمضان برپا می‌شود و تولید 500 قطعه نمایشی قرآنی برگرفته از آیات کتاب وحی از جمله برنامه های رادیو قرآن برای غنی بخشیدن به اوقات مخاطبان در ماه رمضان است.

انتهای پیام

کد N848670