مسعود کیمیایی به تماشای تازه‌ترین نمایش محمد رحمانیان نشست

مسعود کیمیایی,تئاتر,سینمای ایران

ایسنا نوشت:

نمایش «سینماهای من» کار محمد رحمانیان شامگاه 16 خرداد ماه با تقدیر از کارکنان لابراتوارها به صحنه رفت و این اجرا به مسعود کیمیایی تقدیم شد.

 این نمایش که هر روز در پردیس سینمایی «چارسو» به صحنه می‌رود شامگاه شنبه 16 خردادماه میزبان جمعی از سینماگران بود.

در این اجرای ویژه تورج منصوری فیلمبردار باسابقه سینما که با محمد رحمانیان همکاری‌هایی دارد پیش از اجرای نمایش در سخنان کوتاهی گفت: کیفیت فیلم‌هایی که در طول اجرای نمایش می‌بینیم، ضعیف است و به همین دلیل از شما عذر می‌خواهیم و این اجرا را به کسانی تقدیم می‌کنیم که باعث شدند همین فیلم‌ها برای ما باقی بمانند. بچه‌های لابراتور‌های فیلم، کسانی هستند که پشت ما زحمت کشیدند و باعث شدند فیلم‌ها باقی بمانند.

بعد از اجرای نمایش، محمد رحمانیان نویسنده و کارگردان «سینماهای من» در سخن کوتاهی گفت: اجرا کردن در حضور اساتید بسیار دشوار بود و از تمام اصناف سینمایی به ویژه بچه‌های لابراتوارهای فیلم بسیار سپاسگزاریم.

سپس جمعی از دست‌اندرکاران لابراتوارهای فیلم در میان تشویق حاضران روی صحنه رفتند.

اکبر عالمی کارشناس باسابقه سینما و استاد دانشگاه که برای تقدیر از اعضای لابراتوارها روی صحنه حضور داشت، گفت: به خواب می‌ماند این زندگی. هر چند فیلم «سینما پارادیزو» هزار بار ما را به گریه انداخت، اما امشب شب دیگری است، شبی که با قلم محمد رحمانیان و بازی گوهرهای یک دانه ما به یادماندنی است.

وی اضافه کرد: این نمایش برای نسل من بسیار نوستالژیک بود و خوشحالم که نام مبارک مسعود کیمیایی را چندین بار در خلال اجرای نمایش شنیدیم.

عالمی با اشاره به موج نو سینمای ایران در دهه 50 افزود: رحمانیان در اجرای این اثر سراغ فیلم‌هایی رفته که جوانان امروز در دانشگاه‌ها از آن بی‌خبر هستند.

پس از این سخنان اجرای نمایش به مسعود کیمیایی تقدیم شد و همه حاضران برای او کف زدند.

در این اجرا هنرمندانی همچون مسعود کیمیایی، پولاد کیمیایی، عبدالله اسکندری، مسعود فروتن، ابوالحسن داودی، سیروس الوند، بهزاد عبدی، مرضیه برومند، تهمینه میلانی، محمد نیک‌بین، غلامرضا موسوی، رسول صدرعاملی، محمد سریر، همایون ارشادی، یدالله صمدی، حسین عرفانی، شهلا ناظریان، سیف‌الله صمدیان، بیتا منصوری، محمد ساربان، خسرو خسروشاهی، محمد آلادپوش، کامبوزیا پرتوی، فرشته صدرعرفایی، بهزاد خداویسی، جواد طوسی، خسرو دهقان، جعفر صانعی‌مقدم، امیر عابدی و... حضور داشتند.

نمایش «سینماهای من» جدیدترین کار محمد رحمانیان است که با بازی مهتاب نصیرپور، حبیب رضایی، هومن برق نورد، اشکان خطیبی،علی عمرانی، افشین هاشمی، بهنوش طباطبایی، احسان کرمی، علی تاجمیر، هانا کامکار، الهه حسینی، فرشته حسینی (بازیگر افغان) به‌ عنوان بازیگر و سامان احتشامی نوازنده پیانو به صحنه می‌رود.

همچنین محسن شاه ابراهیمی به عنوان مشاور هنری با اجرای این نمایش همکاری دارد.

«سینماهای من» در دو سانس 19 و 21 در سالن شماره یک پردیس بازار «چارسو» به نشانی تقاطع حافظ و جمهوری روی صحنه می‌رود.

5858

کد N848439