آفتاب

5 پیشنهاد موسیقایی برای آخرین روزهای بهار

5 پیشنهاد موسیقایی برای آخرین روزهای بهار

«شهر من بخند»، «رویا»، «کماکان»، «از عشق» و «آبادی» پنج آلبومی هستند که به‌تازگی به بازار موسیقی آمده و هر کدام در سبک و سیاق خاصی تولید شده‌اند. شاید بد نباشد، شما هم این آثار را به‌عنوان مکمل موسیقایی در واپسین روزهای بهار با خود همراه کنید.

«شهر من بخند»، «رویا»، «کماکان»، «از عشق» و «آبادی» پنج آلبومی هستند که به‌تازگی به بازار موسیقی آمده و هر کدام در سبک و سیاق خاصی تولید شده‌اند. شاید بد نباشد، شما هم این آثار را به‌عنوان مکمل موسیقایی در واپسین روزهای بهار با خود همراه کنید.

به گزارش خبرنگار بخش موسیقی ایسنا، حمید عسگری جدیدترین آلبوم موسیقی خود را با نام «از عشق» در همین چند روز گذشته منتشر کرد. او که این آلبوم را به زنده‌یاد نیما وارسته تقدیم کرده، اشعاری از علی عباسی، علی بحرینی، کاظم موسوی، امیر بذرافشان، حمید فریزند، علی ایلیا و امین بامشاد را خوانده است.

نوازندگان مانند پیام طونی (ویلن)، میلاد عالمی (ویلن)، فیروز ویسانلو (گیتار اسپانیش)، کیان دارات (گیتار اسپانیش، بوزوکی، سه‌تار)، بهروز میرزایی (گیتار اسپانیش)، بهنام حکیم (بوزوکی)، هومن نامداری (کلارینت) و بابک ریاحی‌پور (گیتارباس) در این اثر ساز زده‌اند.

سه‌گانه‌ی «کما» و «خوشبختی» آلبوم‌هایی هستند که پیش از این از حمید عسگری منتشر شده‌اند.

***

اگر به موسیقی تلفیقی علاقه‌مند هستید، گروه موسیقی «هیس» به تازگی آلبومی را با عنوان «آبادی» منتشر کرده است. در آلبوم «آبادی» علیرضا دراج اشعاری از فریدون مشیری، پویا هاشمی، جعفر ابراهیمی، ذبیح‌الله زرندی، مجید فرد و سهراب سپهری را خوانده است.

مجید فرد، سیاوش معصومی، داوود اریکه، اشکان عقبایی، فرهاد کاظمی و امید جباری در این آلبوم نوازندگی کرده‌اند و قطعاتی را با تنظیم‌های متفاوت به مخاطب‌شان ارائه کرده‌اند.

***

اما یکی از آلبوم‌های پرفروش این روزها «شهر من بخند» دومین آلبوم گروه «پالت» است که به گفته‌ی خواننده‌ی این گروه، آنچه به مخاطب در این آلبوم تقدیم شده، حاصل تلاشی است که از دل برآمده و اثری از مردم همین شهر است.

تورج نگهبان، سیاوش کسرایی، نیما یوشیج، گیزبرت زوکنیپهاوزن و حسام‌الدین محمدیان پور از جمله شاعرانی هستند که آثارشان توسط امید نعمتی در این آلبوم خوانده شده و نعمتی نیز در این اثر، علاوه بر خوانندگی شعر سروده است.

روزبه اسفندارمز، داریوش آذر، سردار سرمست، امین طاهری، مهیار طهماسبی و کاوه صالحی نوازندگان گروه «پالت» هستند. این گروه موسیقی با انتشار آلبوم «آقای بنفش» به‌طور رسمی وارد این عرصه شد.

***

آلبوم موسیقی «کماکان» یکی دیگر از آثار منتشرشده در بهار امسال است که برگرفته از موسیقی جنوب غرب ایران است. در این اثر که با صدای مهدی ساکی همراه است، اشعاری از مولانا، حسین منزوی، ابراهیم منصفی و تعدادی از هنرمندا فعال در موسیقی موسیقی جنوب غربی ایران شنیده می‌شود.

ساخت قطعات این اثر نیز بر مبنای ترانه‌ها و ملودی‌های بومی بخش‌هایی از ایران است. مخاطب در این اثر می‌تواند قطعاتی از موسیقی محلی که روبه فراموشی است را با تنظیمی جدیدتر بشنود.

گروه «کماکان» با اجرایی که در سال 92 در برج آزادی داشت، به فضای رسمی موسیقی کشور معرفی شد.

***

«رویا» عنوان نخستین آلبوم سینا حجازی است که پیش از این، آثارش را در صداوسیما شنیده بودیم. این اثر که در ژانر پاپ تولید شده، اشعار و آهنگسازی‌های همین هنرمند را دربرمی‌گیرد.

سینا حجازی درباره‌ی آلبوم «رویا» گفته است: «این آلبوم تکه‌تکه‌های ذهنی است که فقط در موزیک می‌تواند بلندپروازی کند و هر بار که چشمش را باز می‌کند، باز هم در اتاقش است.»

کیان ایرجی، بابک صفرنژاد، دارا دارایی، حسن فراهانی، حسین شریفی، هومن نامداری، بهنام ابطحی، سینا حجازی و همایون نصیری در این آلبوم نوازندگی کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N847076

وبگردی