فروش 137هزار پوندی یک نسخه از «هابیت»

ادبیات کلاسیک

نسخه‌ای از چاپ اول کتاب «هابیت» با امضای «جی.آر.آر. تالکین» اعطایی به یکی از دانشجویانش به قیمت 137 هزار پوند به فروش رفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این کتاب که در سال 1937 توسط «تالکین» و با امضای او به یکی از دانشجویانش در دانشگاه لیدز اعطا شده بود در حالی در یک حراجی به قیمت 137 هزار پوند به فروش رفت که این رقم بیش از دوبرابر رکورد پیشین فروش نسخه‌ای از اولین رمان یک نویسنده است.

پیش‌تر و در سال 2008 نیز نسخه‌ای از رمان «هابیت» به قیمت 50 هزار پوند در حراجی «ساتبی» به فروش رفته بود اما نسخه‌ای که «تالکین» به یکی از دانشجوهایش به نام «کاترین کیلبراید» در دانشگاه لیدز داده بود از این فراتر رفت و با ثبت رکورد جدیدی به قیمت 137 هزار پوند به فروش رسید.

به گفته «جان راتلیف»، نویسنده کتاب «تاریخ هابیت»، «تاکلین» که تعداد اندکی از آثارش را امضا می‌کرد در ابتدای این کتاب اعطایی خود به «کیلبراید» به زبان قدیمی انگلیسی بخش‌هایی از رمان ناتمام «جاده گم‌شده» را نوشته است.

«کاترین کیلبراید» که در سال 1966 درگذشت یکی از شاگردهای محبوب «تاکلین» بود که معمولا نسخه‌هایی از کتاب‌هایش از سوی این نویسنده برای او ارسال می‌شد.

انتهای پیام

کد N847001