حمید اباذری:

کار در حوزه کودکان سخت‌ است

فرهنگی

حمید اباذری که با نوشتن «اژدها گولم زد» اولین تجربه خود را در حوزه ادبیات کودک رقم زده،‌ وضعیت ادبیات این گروه سنی را قابل تحسین ارزیابی کرد.

این نویسنده به خبرنگار ایسنا گفت: ادبیات تالیفی کودکانه ما از رشد مناسبی برخوردار است و افراد توانمندی همچون نوید سیدعلی اکبر‌، فرهاد حسن‌زاده‌، فاطمه سرمشقی‌ و... را در دل خود دارد که با نگاهی کودکانه به مسائل کودکان می‌پردازند.

او اظهار کرد: من رمان کودکانه‌ای دارم ولی هنوز درباره چاپ آن به نتیجه‌ای نرسیده‌ام. کار در حوزه کودکان بسیار سخت‌تر از بزرگسالان است. هرچه سن مخاطب پایین‌تر می‌آید تکنیک‌ها و واژگان‌ محدودتری را می‌طلبد و همین مساله دست نویسنده را می‌بندد. باید عاشق این کار باشی تا بتوانی در این حوزه صاحب نام شوی.

«اژدها گولم زد» به عنوان اولین کار حمید اباذری پیش‌تر جزو 10 اثر برتر کارگاه کتاب‌ - تصویر انتشارات علمی فرهنگی بوده و بناست توسط همین موسسه انتشاراتی راهی بازار شود.

«انجمن یوزهای شریف» از دیگر آثار این نویسنده است که ویژه نوجوانان نوشته شده است. این رمان درباره یوزپلنگ ایرانی است و بناست توسط انتشارات فنی راهی بازار شود.

اباذری گفت: در حال حاضر مشغول نوشتن رمان بزرگسالانه‌ای هستم. این رمان که در تم اجتماعی نوشته می‌شود به چهار خط زندگی شخصی به نام رحمان می‌پردازد، زندگی‌ای که پر از فراز و نشیب است. نام فعلی این اثر «شمایل حیرانی» است و دومین کار اباذری در حوزه ادبیات بزرگسال است.

پیش‌تر مجموعه داستان‌ «عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده» به قلم این نویسنده در حوزه ادبیات بزرگسال در انتشارات هیلا راهی بازار شده است. «آنا»، «تکیه‌ام سال‌هاست به کُنار است»، «بزک یا خودآرایی؛ یا واژه‌بسته بودن چه حال و هوایی دارد؟»، «حافظه اول؛ حافظه دوم»، «سونات اُرس»، «شطحیات عاشقانه مستعدترین مجرد قرن»، «عاشقی با حال و هوای پشه‌های لهیده» و «کودکانه» داستان‌های این کتاب هستند.

انتهای پیام

کد N846977