آفتاب

محمدعلی سجادی در گفتگو با مهر:

«تمرینی برای یک اجرا» ادای دین به شاهنامه است/ تئاتر در سینما

«تمرینی برای یک اجرا» ادای دین به شاهنامه است/ تئاتر در سینما

محمدعلی سجادی تازه ترین فیلم سینمایی خود را با نام «تمرینی برای یک اجرا» با موضوع داستان سیاوش در شاهنامه می‌سازد.

محمدعلی سجادی که برای تازه ترین فیلم سینمایی خود با نام «تمرینی برای یک اجرا» مجوز ساخت دریافت کرده است درباره موضوع این اثر به خبرنگار مهر، گفت: «تمرینی برای یک اجرا» درباره گروهی تئاتری است که قصد دارند داستان سیاوش شاهنامه فردوسی را روی صحنه ببرد و تمرین برای اجرای این نمایشنامه مقابل دوربین فیلم من می رود.

وی که در نقاشی‌هایش هم به شاهنامه و داستان سیاوش علاقه نشان داده است، ادامه داد: سی سال است که قصد ساختن فیلمی با موضوع یکی از داستان های شاهنامه را دارم اما بضاعت سینمای ایران اجازه ساخت فیلم حماسی و پرهزینه بر اساس داستان های شاهنامه را نمی‌دهد از همین رو تصمیم گرفتم داستان «سیاوش» را که یکی از داستان های مورد علاقه ام است در قالب دیگری بسازم.

کارگردان فیلم «مخمصه» با اشاره به اینکه فیلم جدیدش تماما در تهران فیلمبرداری می‌شود، بیان کرد: فیلمنامه ای بر اساس داستان «سیاوش» در قالب تمرینی برای یک اجرای صحنه ای به رشته تحریر درآوردم و پیش تولید این اثر سینمایی را هفته آینده آغاز می کنم.

سجادی در پایان در پاسخ به این نکته که آیا سازمان سینمایی در زمینه ساخت فیلم بر اساس شاهنامه به او کمک کرده است؟ گفت: قول های مساعدی از سوی سازمان سینمایی برای ساخته شدن این فیلم سینمایی داده شده است ولی باید دید این وعده ها در عمل به کجا خواهد انجامید.

کد N846278

اخبار مرتبط

تازه های خبری