گرامیداشت یاد امام‌ خمینی (ره) در فرهنگسراهای پایتخت

فرهنگی

فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ شهر تهران همزمان با فرارسیدن سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی، با برنامه‌های فرهنگی و هنری، یاد و خاطره امام خمینی(ره) را گرامی می‌دارند.

فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ شهر تهران همزمان با فرارسیدن سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی، با برنامه‌های فرهنگی و هنری، یاد و خاطره امام خمینی(ره) را گرامی می‌دارند.

به گزارش ایسنا، از جمله این برنامه‌ها می‌توان به‌ویژه‌برنامه «چشمانی که بسته نشد» اشاره کرد که با موضوع روایتگری بصیرت شهدا و راه امام(ره) برگزار می‌شود. این برنامه در قالب سه ایستگاه روایتگری در سه نقطه گلزار شهدا و در فرهنگسرای رضوان برگزار می‌شود. ارائه محصولات فرهنگی، مسابقه عکاسی و پیامکی، برپایی غرفه «کودک و امام(ره)»، ایستگاه گفت‌وگو و اجرای برنامه‌های رادیو رضوان از جمله برنامه‌های «چشمانی که بسته نشد» است که 13 خرداد از ساعت 9 تا 19 و روز 14 خرداد از ساعت 8 تا 14 در فرهنگسرای رضوان واقع در بهشت‌ زهرا(س) جنب مزار آیت‌الله طالقانی برگزار می‌شود.

این فرهنگسرا همچنین برنامه «ره‌بر ره‌یافتگان» را روزهای چهارشنبه تا جمعه ۱۳ تا ۱۵ خردادماه با حضور زائران حرم مطهر امام و شهدا برگزار می‌کند که امسال به دلیل همزمانی با جشن میلاد حضرت ولی عصر(عج) و نیمه شعبان، به همراه برنامه‌هایی به همین مناسبت، در فاصله میان مزار ۷۲ شهید انقلاب و فرهنگسرای رضوان برگزار خواهد شد.

برپایی غرفه‌های گفتمان دینی، کودک، خطاطی، ایستگاه صلواتی، کانون خادم الشهدا، اهدای خط‌نوشته، اطلاع‌رسانی به زائران، عرضه محصولات فرهنگی و نمایشگاه و فروشگاه کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس از دیگر بخش‌های برنامه ره‌بر ره‌یافتگان اعلام شده است.

برگزاری نشست‌های تخصصی با حضور استادان حوزه و دانشگاه با موضوع انتظار و بیداری اسلامی از برنامه‌های جنبی است که با دعوت از اعضای کانون خادم الشهداء در سالن همایش‌های فرهنگسرای رضوان انجام می‌شود. نمایش ۱۰۰ اثر فاخر و اجرای زنده رادیو رضوان هم از دیگر فعالیت‌های فرهنگی هنری در گلزار شهدا اعلام شده است.

بنا بر اعلان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، همایش «نیم‌قرن بیداری در پرتو مکتب نبوی» به مناسبت سالگرد ارتحال امام(ره) و با حضور 400 مهمان از کشورهای خارجی در فرهنگسرای اندیشه برگزار خواهد شد. فرهنگسرای ابن‌ سینا هم میزبان شعرخوانی «در سوگ خورشید» خواهد بود و نمایشگاه عکس «امام آفتاب» از 11 تا 17 خرداد در گالری فرهنگسرای ارسباران برپا خواهد بود.

برپایی نمایشگاه خوشنویسی شعرهای امام(ره) تا 14 خرداد در فرهنگسرای اندیشه، نمایشگاه تصاویر امام مهربانی با موضوع همبستگی، اتحاد و ولایت‌پذیری 14 خرداد در مجتمع فرهنگی هنری ایرانسرا و نمایشگاه آثار هنرمندان شهید و ایثارگر، در خانه فرهنگ شیخ هادی از دیگر برنامه‌های مراکز فرهنگی هنری پایتخت به مناسبت سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی است.

مسابقه کتابخوانی اینترنتی از وصیتنامه الهی سیاسی حضرت امام خمینی(ره) نیز تا تا 17 تیر در فرهنگسرای ابن سینا برگزار می‌شود. مسابقه فرهنگی «امام خمینی(ره)؛ بزرگمرد تاریخ معاصر» هم به منظور آشنایی با زندگینامه سیاسی و اجتماعی حضرت امام خمینی (ره) از 9 خرداد در فرهنگسرای اخلاق آغاز شده است.

«بت‌شکن زمان» عنوان نمایشگاه کتاب آثار امام خمینی(ره) است که تا 15 خرداد در کتابخانه شهید امیر کاشانی پذیرای علاقه‌مندان است و «سفر عشق» نمایشگاه عکس و پوستر امام خمینی(ره) به مناسبت قیام 15 خرداد در خانه فرهنگ ولیعصر برگزار می‌شود. «در سوگ یار» نیز عنوان نمایشگاه عکس و کتاب به مناسبت رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد است که در خانه فرهنگ هاشم‌آباد برگزار می‌شود.

بازدید از حسینیه جماران و آشنایی نوجوانان و جوانان با ساده‌زیستی امام خمینی(ره) هم برنامه فرهنگسرای مهر به مناسبت سالروز رحلت امام(ره) است.

انتهای پیام

کد N844683