هفته فرهنگی «نوردیک» در خانه هنرمندان ایران

هفته فرهنگی «نوردیک» با حضور چهار کشور دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، هفته فرهنگی نوردیک از 17 تا 26 خرداد برگزار می‌شود. در این هفته فرهنگی، نمایشگاهی از آثار عکس و نقاشی با موضوع فرهنگ و هنر کشورهای نوردیک در نگارخانه‌های بهار، تابستان، پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران به‌نمایش درمی‌آید.

در این هفته فرهنگی، یکشنبه 17 خرداد به روز فرهنگی کشور دانمارک اختصاص دارد که در این روز چهار فیلم انیمیشن در نگارخانه پاییز به‌نمایش گذاشته می‌شود. دوشنبه 18 خرداد، روز فرهنگی کشور نروژ در نگارخانه بهار برگزار می‌شود. سه‌شنبه 19 خرداد روز فرهنگی کشور فنلاند است که همراه با نمایش فیلم در نگارخانه تابستان برگزار می‌شود و پنج‌شنبه 21 خرداد روز فرهنگی سوئد در نگارخانه زمستان خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

در این هفته فرهنگی همچنین چهار نشست تخصصی نقد سینمای نروژ، سوئد، فنلاند و دانمارک در تالار استاد شهناز خانه هنرمندان ایران از ساعت 18 تا 21:30 برگزار می‌شود.

چهارشنبه 20 خرداد نقد سینمای فنلاند با حضور اردوان تراکمه، شنبه 23 خرداد نقد سینمای نروژ با حضور پیمان یگانه، یکشنبه 24 خرداد نقد سینمای دانمارک با حضور مالک خواجه‌وند و دوشنبه 25 خرداد نقد سینمای سوئد با حضور محمدحسین خسروی برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه هفته فرهنگی نوردیک می‌توانند 17 تا 26 خرداد از ساعت 14 تا 21 به نگارخانه‌های بهار، تابستان، پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران به نشانی خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، باغ هنر، خانه هنرمندان ایران مراجعه کنند.

انتهای پیام

کد N843784