معرفی برترین‌های تلویزیون آمریکا

فرهنگی

پنجمین دوره معرفی نامزدهای جوایز منتقدان از منتخبان تلویزیون اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، برنامه اهدای این جوایز که یکشنبه ۳۱ می به وقت محلی (امروز) به صورت مستقیم از شبکه A&E پخش می‌شود، به میزبانی کت دلی برگزار می‌شود.

برندگان بزرگ این جوایز تاراجی هنسون برای «امپایر»، باب اودن کریک برای «تماس بهتر با سول»، جفری تمبور برای «شفاف» و امی شومر برای «درون ایم شومر» بودند. در عین حال شبکه اچ بی او برای سریال «سیلیکون ولی» جایزه بزرگ بخش کمدی  را برد و جایزه بهترین سریال درام را نیز «آمریکایی‌ها» دریافت کرد.

لیست کامل نامزدها و برندگان چنین است:

بهترین سریال درام

برنده: آمریکایی ها (FX)
دیگر نامزدها: بازی تاج و تخت (HBO)، امپراتوری (شبکه فاکس)، همسر خوب  (CBS)، سرزمین مادری (شوتایم)، توجیه(FX)   و نارنجی سیاه جدید است (شبکه نتفلیکس)

بهترین سریال کمدی

برنده: سیلیکون ولی  (HBO)
دیگر نامزدها: شهر گسترده (کمدی سنترال)، جین دوشیزه(The CW)، شفاف (آمازون)، معاون رییس جمهور  (HBO)و تو بدترینی  (FX)

بهترین بازیگر نقش اول زن در سریال درام

برنده: تاراجی پی.هنسون برای سریال «امپراتوری»
دیگر نامزدها: اوا گرین در «پنی مخوف» ‌(شبکه شوتایم)، جولیانا مارگولیز در «همسر خوب» ، کری راسل در « آمریکایی ها»  (FX)، ورا فارمیگا در «متل بیتز»  (A&E)و وایولا دیویس در «چطور از قتل در برویم؟»  (ABC)

بهترین بازیگر نقش اول مرد در سریال درام

برنده: باب اودنکرک در «تماس بهتر با سول» (شوتایم)
دیگر نامزدها: آدن یانگ در « اصلاح» (ساندنس)، چارلی هانم در «پسران هرج و مرج» ( FX)، فردی هایمور در «متل بیتس» (A&E)، متیو ریس در «آمریکایی ها» (FX) و تیموتی اولیفنت در «توجیه» (FX)

بهترین بازیگر نقش اول مرد سریال کمدی

برنده: جفری تمبور در «شفاف» (آمازون)
دیگر نامزدها: آنتونی آندرسون در «مایل به سیاه» (ABC)،کریس مسینا در « پروژه میندی» (FOX)،جانی گالکی در « تئوری بیگ بنگ» (CBS)، توماس میدلدیچ در «سیلیکون ولی» (HBO)و ویل فورته در « آخرین مرد روی زمین» (شبکه فاکس)

بهترین بازیگر نقش اول زن سریال کمدی

برنده: امی شومر در «درون امی شومر» (شبکه کمدی سنترال)
دیگر نامزدها:  کانستنس وو در «قایق تازه رسیده» (ABC)،‌ جینا رودریگز در «جین دوشیزه» (The CW)، ایلانا گلیزر در « شهر گسترده»‌(کمدی سنترال)، جولیا لوئیس دریفوس در «معاون رییس جمهور» (HBO) و لیسا کودرو در «بازگشت» (HBO)

بهترین سریال کوتاه

برنده: «اولیو کیتریج» شبکه فاکس
دیگر نامزدها: « ۲۴:  یک روز دیگر زندگی کن» (شبکه فاکس)، «جرم آمریکایی» (ABC)، «کتاب سیاهان» (BET)، «زن قابل احترام» (ساندنس) و «تالار گرگ» (PBS)

بهترین فیلم تلویزیونی

برنده: «بِسی» (HBO)
دیگر نامزدها: کشتن مسیح (شبکه نشنال جیوگرافیک)، بلبل (HBO)،شاعری در نیویورک (BBC آمریکا)و استکلهم، پنسیلوانیا (لایف تایم)

بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

برنده: فرانیسس مک دورمند برای «اولیو کیتریج» (HBO)
دیگر نامزدها: آن‎یوان الیس برای «کتاب سیاهان»(BET)، فلیسیتی هافمن برای «جرم آمریکایی» (ABC)، جسیکا لنگ در «داستان وحشت آمریکایی: نمایش غریب» (DX)، مگی جیلینهال در «زن قابل احترام» (ساندنس) و کویین لتیفا در «بسی» (HBO)

بهترین برنامه رقابتی

برنده: فیس اف (CBS)
دیگر نامزدها: امیزینگ ریس (CBS)، استعدادیابی آمریکایی (NBC)، رقص با ستاره ها (ABC) ، مستر چیف جوینور (فاکس) و صدا (NBC)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سریال کمدی

برنده: آلیسون جانی در «مامان» (CBS)
دیگر نامزدها: کری برون استاین در «پورتلندیا» (IFC)،ادن شردر «میدل» ((ABC ، جودیت لایت در «شفاف» (آمازون)، ماییم بیالیکدر «تئوری بیگ بنگ» (CBS)، ملانی لینسکی در «با هم بودن» (HBO)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سریال کمدی

برنده: تی.جی. میلر در «سیلیکون ولی» (HBO)
دیگر نامزدها: آدام درایور در «دختران» (HBO)، کامرون مونگن در «بی‌شرم» (شوتایم)، جیمی کمیل در « جینِ دوشیزه» (The CW)،تیتوس بورخس در «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر» (نتفیکس) و تونی هیل در «معاون رییس جمهور» (HBO)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در سریال درام

برنده: لورین توسینت در «نارنجی سیاه جدید است» (نتفیکس)
دیگر نامزدها: کری کان در «باقی مانده ها» (HBO)،کریستین برنسکی در «همسر خوب»‌(CBS)، جوئل کارتر در « توجیه» (FX)،‌کاترین وینیک در «وایکینگ ها»‌(هیستوری) مائی ویتمن در «والدین بودن» (NBC)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در سریال درام

برنده: جاناتان بنکس در «تماس بهتر با سول» (AMC)
دیگر نامزدها: بن مندلسون در « نسب» (نتفیکس)،‌ کریستوفر اسکلستون در «باقی مانده ها» (HBO)،‌کریگ تی نلسون در «والدین بودن» (NBC)،مندی پتینکین در «سرزمین مادری» (شوتایم) و والتون گاگینز در «توجیه» (FX)

بهترین سریال انیمیشن

برنده: آرچر (FX)
دیگر نامزدها: برگرهای باب (فاکس)، جاذبه می افتد (دیسنی چنل)، سیمپسون ها (فاکس)، ساوت پارک (کمدی سنترال) و شورشی های جنگ ستارگان (دیسنی XD)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

برنده: سارا پولسون در «داستان وحشت آمریکایی: نمایش غریب» (TX)
دیگر نامزدها: کلیر فوی در «تالار گرگ» (FX)، سینتیا نیکسون در «استکهلم پنسیلیوانیا » (لازف تایم)، جنت مک تیر در «زن قابل احترام« (ساندنس)، خاندی الکساندر در «بسی» (HBO) و مونیک در «بسی» (HBO)

بهترین بازیگر نقش اول مرد در فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

برنده: دیوید اویلوو در « بلبل» (HBO)
دیگر برنده ها: جیمز نسبیت در «گمشده» (استارز)،  کیفر ساترلند در «۲۴: یک روز دیگر زندگی کن » (فاکس)،‌ مارک رایلنس در «تالار گرگ» (PBS)، مایکل گمبون در «خلاء تصادفی»  (HBO) و ریچارد جنکیز در «اولیو کیتریج» (HBO)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه

برنده: بیل موری در «اولیو کیتریج» (HBO)
دیگر نامزدها: کوری مایکل اسمیت در «اولیو کیتریج» (HBO)، الویس نولاسکو در «جرم آمریکایی» (ABC)، فین ویتراک در «داستان وحشت آمریکایی: نمایش غریب» (FX)،جیسون ایساکس در «استکلهم، پنسیلیوانیا» (لایف تایم) و جاناتان پرایس در «تالار گرگ» (PBS)