بازارهای تاریخی سمنان و دامغان مرمت می‌شوند

سمنان,میراث فرهنگی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از مرمت بازارهای تاریخی سمنان و دامغان خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسین خواجه‌بیدختی بیان کرد: بر اساس انعقاد تفاهمنامه مشارکت بین این اداره کل و شهرداری‌های سمنان و دامغان، بازارهای تاریخی این دو شهر مرمت و بهسازی می‌شود. این تفاهم‌نامه‌ها با هدف بهبود وضعیت بازارها و استفاده هر چه بهتر بازاریان، مردم و گردشگران داخلی و خارجی بسته شده است.

او افزود: بر اساس تفاهم‌نامه با شهرداری سمنان، مقرر شد اداره‌کل میراث فرهنگی استان سمنان و شهرداری سمنان با مشارکت یکدیگر و با اختصاص مبلغ هشت میلیارد ریال در تامین مصالح و هزینه‌های اجرایی برای ساماندهی و مرمت بازار تاریخی شهر سمنان بر اساس طرح تهیه شده توسط این اداره کل اقدام کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بر اساس تفاهم‌نامه مشارکت با شهرداری دامغان نیز مقرر شد مبلغ چهار میلیارد ریال برای مرمت و بهسازی بازار تاریخی دامغان اختصاص یابد.

بازار سمنان حدود 180 سال قبل در اوایل دوره قاجاریه ساخته شده است.بازار سمنان به شماره 1740 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. بازار دامغان نیز در دوره قاجاریه بنا شده و در راسته خیابان امام دامغان واقع است.بازار دامغان نیز به شماره 2916 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

کد N843167