برای مخاطبان کودک و نوجوان؛

«خانه درختی سحرآمیز» منتشر شد/ سفر بر بال کتاب به گوشه‌گوشه دنیا

فرهنگی

مجموعه «خانه درختی سحرآمیز» که جلد ۳۴ و ۳۵ آن به تازگی از سوی نشر نخستین منتشر شده، کودکان و نوجوانان را با آداب و رسوم ملل مختلف آشنا می‌کند. در این دو جلد به ونیز و بغداد پرداخته شده است.

به گزارش خبرنگار مهر،«خانه درختی سحر آمیز» مجموعه‌ای است علمی - تخیلی، نوشته «مری پوپ آبزن» که کودکان و نوجوانان را با تاریخ، جغرافیا، فرهنگ، آداب و رسوم ملل مختلف آشنا می‌کند. این مجموعه با «دایناسورها قبل از تاریکی» شروع و تاکنون ۵۰ جلد آن به بیش از ۲۰ زبان ترجمه و فروخته شده است.

 نشر نخستین برای اولین بار در ایران ۲۸ جلد از سری اول مجموعه خانه درختی سحرآمیز را «مأموریت‌های مورگن، کتابدار شاه آرتور» با برگردان «هوری عدل طباطبایی» منتشر کرده است.

سری جدید این مجموعه از شماره ۲۹ به عنوان سفر به سرزمین جادویی آرتورشاه با مأموریت‌های هیجان‌انگیز از طرف مرلین به جک و آنی منشر شده است. در این مجموعه جک و آنی برای پیداکردن پاتیل(ظرف) آب خاطره‌ها و تصورها؛ به دنیای سحر و جادو و خیال سفر کردند.

در دومین کتاب مأموریت مرلین، یعنی «قصر تخسیر شده در شب هالوین» جک و آنی به همراه دوست‌شان تدی به قصر اسرارآمیزی سفر کردند و با یافتن الماس سرنوشت، آینده کملوت را نجات دادند.

سومین کتاب از این مجموعه،«تابستان افعی دریایی» نام دارد. در این کتاب مرلین ساحر جک و آنی را همراه با خانه درختی به سرزمین‌های اسطوره‌ای و افسانه‌ای می‌فرستد و آن‌ها به ساحل دریای افسون شده‌ای می‌روند و همراه تدی و دختری به نام «کتلین» شمشیر نورانی پنهان شده را پیدا می‌کنند.

در چهارمین کتاب این مجموعه به نام«زمستان جادوگر یخ» جک آنی و کتلین با یکدیگر به سرزمینی سرد سفر می‌کنند.

«کارناوال در نور شمع» به سفر ونیز می‌پردازد و «فصل طوفان‌های شن» جلد ۳۴ ام مجموعه است که از خاطرات سفر به بغدا می‌گوید. نویسنده در هر جلد، بچه‌ها را با فرهنگ و شرایط جغرافیایی یک گوشه از جهان آشنا می‌کند.

«کارناوال در نور شمع» و«فصل طوفان‌های شن» از سوی نشر نخستین در ۱۱۰۰ نسخه و به قیمت ۵۰۰۰ تومان منتشر شده‌اند.