وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

راه امام با خَلَف صالح ایشان همچنان ادامه دارد

فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:خوشحالیم که می‌بینیم راه امام با خَلَف صالح ایشان همچنان ادامه دارد و رهبر معظم انقلاب این انقلاب و کشور را اداره می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم تجدید میثاق وزیر ارشاد، معاونین، روسای سازمان‌ها و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز یکشنبه (دهم خرداد ماه) در حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی و در محل حسینیه جماران برگزار شد.

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سخنانی در این مراسم گفت: افتخار دارم که از دوران کودکی با چهره نورانی امام آشنایی پیدا کرده‌ام. همان زمان که در مسجد سلماسی تدریس می‌فرمودند؛ امامی که احیاگر اسلام ناب محمدی بود و تبلور و تجسم کامل اسلام که با نقش قُدسی خود، این ملت را زنده کرد و نجات داد.

وی افزود: امام (ره) سالیان دراز به کسب علم و فقاهت و خودسازی و تهذیب نفس پرداخت و با این روحیه عرفانی و خداجویی توانست چنین تحول عظیمی را در ما ایجاد کند. امام در دوران دیکتاتوری سیاه رژیم گذشته که همه نفس‌ها در سینه حبس شده بود و کسی توان اعتراض نداشت، فریاد کشید و ملت را از خواب غفلت بیدار کرد.

جنتی گفت: امام، زندان و تبعید را تحمل کرد تا این ملت را به استقلال واقعی برساند. یاران امام با اشتیاق به او پیوستند و محصول نهایی 17 سال تلاش و مبارزه به رهبری امام، پایه‌گذاری جمهوری اسلامی بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امام امروز هم برای ملت ما و هم برای مستضعفان جهان، الگو، اسوه و الهام‌بخش است. سخنان او در «صحیفه نور» همچنان نورافشانی می‌کند و وصیتنامه ایشان برای ملت ما و همه ملت‌ها در سراسر جهان راهگشا است.

وی تاکید کرد: امروز عزت و عظمت ملت ایران مرهون امام است و به فرموده مقام معظم رهبری، این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست. جوانانی که در رژیم گذشته به کاباره‌ها کشیده می‌شدند، در اثر نقش قُدسی امام متحول شدند؛ به گونه ای که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل تا مرز شهادت پیش رفتند.

جنتی تصریح کرد: دستاوردهای این انقلاب نتیجه روحیه خودباوری و اتکای به خود و روحیه جهاد، شهادت و خودسازی که همه و همه از امام سرچشمه می‌گیرد. امام به ما آموخت که در برابر ظلم بایستیم و از مظلوم دفاع کنیم. امام به ملت ما درس آزادگی و آزادمنشی آموخت؛ در شرایطی که تحجر و فرم‌گرایی در حوزه‌های علمیه ما حاکم بود، امام فقه پویای شیعه را تحرک بخشید و با همین نگاه، جمهوری اسلامی را پایه‌گذاری فرمود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآور شد: امام چتر هدایت و حمایت خود را بر سر همه گروه‌ها و همه اقشار جامعه و همه احزاب سیاسی کشور گشود و همه را یکسان تحت پوشش خودشان قرار دادند. امام منادی وحدت امت اسلامی بود و امروز هم که ملت‌های مسلمان در آتش تفرقه و چندگانگی می‌سوزند، بیش از هر زمان دیگر ما اهمیت اندیشه امام را احساس می‌کنیم.

جنتی در پایان با بیان اینکه امام با عمل و سیره خود، هادی ملت بود، گفت: خوشحالیم که می‌بینیم راه امام با خَلَف صالح ایشان همچنان ادامه دارد و رهبر معظم انقلاب این انقلاب و کشور را اداره می‌کنند.