انتشار دو کتاب در حوزه نوآوری آموزشی در اندونزی و کره

شادی جمشیدی که قرار است مجموعه مقالات پژوهشی خود را در زمینه روان‌شناسی کودک راهی بازار کند از ترجمه و انتشار دو کتاب در حوزه نوآوری‌های آموزشی در دو کشور اندونزی و جمهوری کره خبر داد.

این پژوهشگر و مترجم به خبرنگار ایسنا گفت: به تازگی کتاب «نوآوری آموزشی در اندونزی» که در زمره کتاب‌های منتشرشده مجموعه اسیا شماره 12 انتشارات یونسکوست و اداره توسعه آموزش وابسته به وزارت آموزش و فرهنگ اندونزی آن را با همت محققان خود نوشته است، در قالب کتاب ناشر - مولف راهی بازار شده است.

وی گفت: این کتاب در سطح وسیعی مورد توجه مدیران بخش آموزشی و معلمان قرار دارد و اجرای سیستم آموزشی در جهت توسعه اقتصادی را مورد مطالعه قرار داده است.

برخی از رئوس این کتاب شامل مدیریت آموزشی‌، نوآوری در زمینه برنامه‌ریزی‌، توسعه و ارزیابی آموزشی‌، رویکرد سیستماتیک در برنامه‌ریزی‌، رویکرد جدید برای بهبود گردش اطلاعات آماری‌، تهیه و تولید وسایل کمک آموزشی و... است.

کتاب دیگری که با ترجمه این مترجم و عضو شورای کتاب کودک در قالب ناشر - مولف راهی بازار شده «نوآوری آموزشی در جمهوری کره» نام دارد.

اداره بین المللی آموزشی و مرکز آسیایی نوآوری آموزشی برای توسعه، مجموعه آسیا شماره 13 انتشارات یونسکو این اثر را راهی بازار کرده است. نویسنده این کتاب دکتر یونگ دوگ لی‌، مدیر موسسه کره‌ای برای توسعه آموزش در سئول است و موضوع آن بنا به گفته مترجم ،به بررسی تغییرات در آموزش جمهوری کره طی 10 سال اخیر اختصاص دارد .

این کتاب شامل دو بخش است؛ بخش اول به نوآوری در زمینه سیاست‌ ملی آموزش در جمهوری کره اختصاص دارد و بخش دوم نوآوری در سطح موسسات آموزشی است.

این کتاب تجزیه و تحلیلی است که بیشتر به نوآوری آموزش در جمهوری کره از جهت فرایند اشاعه آموزش و فرایند تصمیم گیری اهمیت می‌دهد تا جنبه نوآوری آموزش به معنای واقعی کلمه. حذف امتحان ورودی برای مدارس متوسطه ‌،تدوین برنامه آموزش کلی درازمدت برای جمهوری کره‌، تاسیس موسسه کره‌ای برای توسعه آموزش‌، اعلام روز آزاد در مدرسه و ... برخی از رئوس این کتاب است.

این نویسنده و مترجم هم اکنون مشغول تدوین بخشی از مقالات خود است که از سال 1380 به بعد توانسته است آنها را از طریق نشریات در اختیار عموم قرار دهد .این مقالات عمدتا در حوزه روانشناسی کودک و قریب به 20 عنوان هستند. بناست مجموعه این مقالات در قالب کتابی مستقل راهی بازار شود.

انتهای پیام

کد N841484