توضیحات مدیرکل روابط عمومی صداوسیما

شبکه جدید انگلیسی‌زبان راه‌اندازی می‌شود؟

مدیرکل روابط عمومی صداوسیما توضیحاتی را درباره وضعیت راه‌اندازی شبکه جدید انگلیسی‌زبان تلویزیون ارائه کرد.

داود نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، درباره این شبکه جدید که قرار است به موضوع سبک زندگی اسلامی بپردازد، توضیح داد: با توجه به نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکا، طرح راه‌اندازی یک شبکه معارفی به زبان انگلیسی در معاونت برون‌مرزی صداوسیما در دست مطالعه قرار گرفت که پس از مطالعات لازم و نهایی شدن، راجع به راه‌اندازی‌ آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما در ادامه یادآور شد: این شبکه قرار است به زبان انگلیسی در موضوعات معارفی و سبک زندگی اسلامی و ترویج معارف اسلامی رویکرد خود را دنبال کند و اکنون در معاونت برون‌مرزی صداو سیما در دست مطالعه است.

او با تأکید بر این مطلب که راه‌اندازی شبکه انگلیسی زبان هنوز قطعیت پیدا نکرده است، اظهار کرد: این شبکه و راه‌اندازی آن اکنون در دست مطالعه است و اگر به نتیجه‌ای برسد، آغاز به کار آن رسما اعلام خواهد شد.

نعمتی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود از راه‌اندازی شبکه رادیویی برون‌مرزی انگلیسی‌زبان خبر داد و گفت: این شبکه که از 22 بهمن سال 93 روی موج رادیو قرار گرفت، در حال حاضر به صورت 24 ساعته پخش خود را با محوریت سبک زندگی اسلامی و معرفی معارف اسلامی آغاز کرده است.

مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما در عین حال گفت: در حال حاضر این شبکه رادیویی از طریق ماهواره در سراسر دنیا قابل دریافت است. همچنین توسط مردم تهران و کرج روی موج FM ردیف 91/5 قابل دسترسی است.

به گزارش ایسنا، راه‌اندازی شبکه جدید تلویزیون به زبان انگلیسی در حال حاضر در دستور کار صداوسیما قرار گرفته است. زیرساخت‌های این شبکه مشخص شده است اما به قطعیت نرسیده و در دست مطالعه است.

انتهای پیام

کد N841030