آفتاب
مدیرکل مطبوعات داخلی ارشاد:

بيمه هيچ خبرنگاري قطع نشده/ بیمه تکمیلی هم رايگان شد

بيمه هيچ خبرنگاري قطع نشده/ بیمه تکمیلی هم رايگان شد

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد گفت: در بسته حمایتی سال ۹۴، رایزنی هایی را در خصوص پرداخت یارانه بیمه تکمیلی را انجام داده تا رسانه ها بدون پرداخت هزینه، بیمه تکمیلی همکاران خود را نیز انجام دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن محرابی با بیان اینکه خبرنگارانی که بیمه پایه هستند می توانند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر برای بیمه تکمیلی استفاده کنند گفت:  معاونت مطبوعاتی در بسته حمایتی سال ۹۴ رایزنی هایی را در خصوص پرداخت یارانه بیمه تکمیلی انجام داده تا رسانه ها بدون پرداخت هزینه، همکاران خود را تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.

وی افزود: این در حالی است که معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي پيش تر در اطلاعيه اي اعلام كرده بود همه خبرنگاران و فعالان رسانه اي (حق التحريرها، نمايندگي هاي استاني و...) را تحت پوشش بيمه اي قرار مي دهد.

محرابی ادامه داد: بر اين اساس معاونت مطبوعاتي ۴ راهکار برای بیمه تمامی فعالان رسانه در نظر گرفته که علاوه بر اقدام رسانه ها كه با دريافت حق بيمه و يارانه بيمه همراه است، با صدور کارت حرفه ای روزنامه نگاري و همچنين ثبت نام در سایت صندوق اعتباری هنر با عنوان «فعالان غیر حرفه ای» - ويژه آنها كه به صورت موقت و يا پاره وقت با رسانه ها همكاري مي كنند- این امر امکان پذیر است.

مدیرکل مطبوعات داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اشاره به بیمه سلامت افزود: همچنين با اعلام آمادگی «بیمه سلامت» برای بیمه کردن فعالان مطبوعاتی، آن دسته از افرادی که از طریق رسانه هایشان بیمه نشده اند، به ویژه افرادی که میزان همکاری شان با یک رسانه مشخص به حدی نیست که در زمره همکاران اصلی آن رسانه قرار بگیرند، می توانند از این طریق اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: این افراد می توانند به سایت بیمه سلامت مراجعه و برای انجام بیمه، نام نویسی کنند تا بعد از استعلام لازم از وزارت ارشاد و سازمان تأمین اجتماعی، بیمه شوند. با کمک وزارت رفاه، بیمه این افراد رایگان می شود و با همراهی سازمان تأمین اجتماعی و بازپرداخت مابه التفاوت توسط خود فرد یا مسیرهای جایگزین، موضوع بازنشستگی این افراد نیز سامان می گیرد.

این مقام مسئول همچنین تاکید می کند که بيمه هيچ خبرنگاري قطع نشده و وزارت ارشاد نسبت به ليست ۶هزار نفره صندوق اعتباري هنر، پالايشي را آغاز كرده تا افراد غير مرتبط از اين ليست حذف شوند و تسهيلات ويژه در موارد مختلف تنها به خبرنگاران و فعالان واقعي رسانه ها پرداخت شود.

کد N840656

وبگردی