ایران و کرواسی توافقنامه گردشگری امضا کردند

مسعود سلطانی‌فر

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و «دارکو لورنسین»، وزیر گردشگری کرواسی سند همکاری گردشگری بین دو کشور را امضا کردند.

به گزارش ایسنا، در حاشیه یکصدمین اجلاس شورای اجرایی سازمان جهانی جهانگردی در شهر "رووینی" کرواسی، مسعود سلطانی‌فر، معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و «دارکو لورنسین»، وزیر گردشگری کرواسی سند همکاری گردشگری بین دو کشور را امضا کردند.

با توجه به مذاکرات به عمل آمده میان طرفین در یک سال اخیر و وجود زمینه‌های همکاری و تبادل تجربیات این سند همکاری به امضای طرفین رسید، بر اساس این سند دو گروه کاری بین دو کشور برای اجرایی شدن توافقات و توسعه همکاری در زمینه گردشگری بین ایران و کرواسی تشکیل می شود.

معاون رییس جمهور در جریان امضای سند همکاری مذکور با اشاره به گستردگی بازار گردشگری ایران، رویکرد دولت تدبیر و امید و رییس جمهوری ایران را حمایت از این بخش و توسعه سرمایه گذاری خارجی برای رسیدن به هدف دولت در جذب 20 میلیون گردشگر تا سال 2025 دانست و خواستار استفاده از تجارب موفق کرواسی در این زمینه شد.

همچنین، «دارکو لورنسین»، وزیر گردشگری کرواسی، ضمن قدردانی از حضور هیات ایرانی در اجلاس جهانی گردشگری، آمادگی دولت کرواسی برای توسعه زمینه‌های همکاری و تبادل تجربیات را اعلام و تاکید کرد: با رشدی که ایران در جذب گردشگر داشته و با توجه به پتانسیل‌های موجود این کشور در زمینه گردشگری، امکان رسیدن به اهداف مورد نظر وجود دارد.

کشور کرواسی با حدود پنج میلیون نفر جمعیت میزبان 13 میلیون گردشگر خارجی در سال است.

انتهای پیام

کد N840419