نویسنده آلمانی «موراکامی» را شکست داد

نویسنده,جایزه های ادبی

جایزه ادبیات داستانی خارجی «ایندیپندنت» 2015 به «جنی ارپنبک» از آلمان تعلق گرفت.

جایزه ادبیات داستانی خارجی «ایندیپندنت» 2015 به «جنی ارپنبک» از آلمان تعلق گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جنی ارپنبک با کتاب «پایان روزها» موفق شد جایزه 10 هزار پوندی ادبیات خارجی «ایندیپندنت» را از آن خود کند.

ارپنبک اولین نویسنده آلمانی است که موفق به دریافت این جایزه شده است. او پیش‌تر دو بار نامزد دریافت این جایزه شده بود. «میشل فیبر» ارپنبک را یکی از بهترین و هیجان‌انگیزترین نویسندگان در قید حیاتی دانست که در میان خوانندگان انگلیسی‌زبان چندان شناخته‌شده نیست. او این مبلغ 10 هزار پوندی را با مترجم کتابش «سوزان برنوفسکی» تقسیم می‌کند.

«هاروکی موراکامی» معروف‌ترین نویسنده ژاپنی، «اروین مورتیر» نویسنده بلژیکی،‌ «دنیل کلمان» آلمانی‌، «توماس گونزالز‌» اهل کلمبیا و «خوآن توماس آویلا» نویسنده اهل گینه، رقیب‌های ارپنبک برای کسب این جایزه بودند.

به گزارش گاردین،‌ «پایان روزها» داستان دختری اتریشی بلغاری را روایت می‌کند که در اوایل قرن بیستم زندگی می‌کند. اعضای هیات داوران «ایندیپندنت» 111 اثر داستانی را که به 28 زبان دنیا نوشته شده بودند، برای رسیدن به تصمیم نهایی بیست و پنجمین دوره جایزه مورد بررسی قرار دادند.

سال گذشته «حسن بلاسم» رمان‌نویس عراقی با کتاب «مسیح عراقی» موفق به کسب این جایزه شد. «اورهان پاموک» و «پر پترسون» از برندگان پیشین جایزه خارجی «ایندیپندنت» هستند.

انتهای پیام

کد N840418