بزک‌هایی که آبروی نقش جهان را می‌خرند!

اصفهان,گردشگري

بزک‌های نقش‌جهان اصفهان را تا محدوده‌ی وسیع‌تری از این میدان جهانی می‌کنند تا گردشگران فضایی بهتر از گذشته را در این محدوده ببینند.

بزک‌های نقش‌جهان اصفهان را تا محدوده‌ی وسیع‌تری از این میدان جهانی می‌کنند تا گردشگران فضایی بهتر از گذشته را در این محدوده ببینند.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، معابر، کوچه - پس‌کوچه‌ها، پشت‌بام‌ها، حیاط‌ خانه‌های قدیمی، انبارها و آن‌چه در اطراف نخستین اثر جهانی شده‌ی اصفهان است فضایی متفاوت‌تر از چیزی را نشان می‌دهد که گردشگران داخلی و خارجی در بازدید از این میدان جهانی می‌بینند.

آوار نخاله و زباله‌، کثیفی در و دیوارها، ترک دیوار و جداره‌ها قدری دورتر از عرصه‌ی میدان جهانی نقش‌جهان،‌ ایجاد فضای بصری نامناسب در کوچه‌های پشت میدان نقش جهان، مشاهداتی هستند که اگر روزی طبقه‌ی دوم میدان نقش جهان که سال‌هاست برای ایجاد گالری و نمایشگاه در دست بهره‌برداری و اجراست، باز شود و پای گردشگران به آن بالا برسد،‌ شاید حتی تصورشان از زیبایی‌های میدان نقش جهان هم پاک شود ...

فریبا خطابخش، مدیر پایگاه جهانی نقش‌جهان در این زمینه به خبرنگار ایسنا می‌گوید: مرمت، بازسازی و پاکسازی فضای پایگاه‌ها و آن‌چه در اطراف این میدان می‌گذرد، نیازمند هزینه‌ی زیادی است که باید با شهرداری اصفهان آن را اجرائی کنیم.

وی همچنین با بیان این‌که با شهرداری اصفهان هماهنگی و قراردادی را امضا کرده‌ایم تا با همکاری یکدیگر عملیات پاکسازی فضا را آغاز کنیم، ادامه می‌دهد: در قوس‌های طبقه‌ی دوم ضلع شرقی میدان امام (ره) کارهای مرمتی و بازسازی و احیا انجام شده است.

به گفته‌ی وی، طراحی فضا در قالب ساماندهی وجود دارد تا مجموعه ها به کامل بازسازی شود.

انتهای پیام

کد N840300