آفتاب

واکاوی نظریه «امام تحت مدیریت»در پنجره

واکاوی نظریه «امام تحت مدیریت»در پنجره

شماره جدید هفته نامه پنجره با پرونده ای ویژه درباره قرائت های تازه از اندیشه های امام خمینی(ره) با عنوان نظریه «امام تحت مدیریت» منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی، مدیر مسئول هفته‌نامه پنجره، به‌مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در سرمقاله خود برای شماره جدید هفته نامه پنجره با انتقادهایی از برخی خویشاوندان امام کرده و این سوال را پرسیده که ۱۷۵ نفر شهید غواص عملیات کربلای۴ که با استخوان‌های به‌هم بسته‌دستان، زنده به گور شده بودند به معمار کبیر انقلاب اسلامی نزدیک‌تر بودند یا برخی از وابستگان نسبی یا سببی ایشان که از ارزش‌های اسلامی عدول کرده و در رسانه‌ها نکاتی را بیان کردند که با اندیشه‌ها و منش آن پیر سفرکرده در تناقض بود!؟

پنجره در شماره جدید خود همچنین پروندهای را با عنوان «امام تحت مدیریت» منتشر کرده است. در این پرونده مسعود رضایی، سیدرضا اکرمی، محمدجواد حق‌شناس و عباس سلیمی نمین به گفتگو درباره قرائت‌های تازه از اندیشه های امام راحل پرداخته اند و در ماین آن موضوع رونمایی از ضریح و سنگ قبر جدید امام را با ساده‌زیستی آن عزیز سفرکرده قیاس کرده و انتقادهایی را به تجمل‌گرایی پیشنهاددهندگان این طرح وارد ساخته‌اند.

آسیب‌شناسی مهدویت و مهدیان دروغین نیز یکی دیگر از پرونده های این شماره پنجره است که در آن گفتگوهایی از مهدی نصیری، اسماعیل شفیعی سروستانی، مصطفی صادقی و نوشته‌هایی از محمد شجاعی و محسن غرویان درج شده است.

سقوط الرمادی و به دست داعش افتادن این شهر مهم، یکی از اتفاقات قابل تاملی بود خبرنگاران سیاست خارجی پنجره به طور مفصل به آن پرداخته‌اند و سقوط الرمادی را از زوایای گوناگون مورد توجه قرار داده‌اند.

کشف پیکر مطهر ۱۷۵ غواص شهید که طی عملیات ناموفق کربلای ۴ به شکل دست‌بسته و زنده به‌گورشده به فیض عظیم شهادت نائل آمده بودند نیز موضوع گروه پایداری این هفته نامه انتخاب و طی آن به واکاوی ابعاد عملیات کربلای ۴ پرداخته شده است.

بیست‌وچهارمین مجله ضمیمه پنجره نیز در این شماره به فراز و فرود مکتب حوزه عمیه نجف پرداخته است.

هفته‌نامه پنجره با سردبیری سیدمرتضی فاطمی، این هفته در ۱۱۶ صفحه به علاوه ۳۲ صفحه کتاب ضمیمه، شنبه روی کیوسک‌های مطبوعات قرار می‌گیرد. بهای این مجله، این هفته ۸۰۰۰ تومان است.

کد N840079

وبگردی