تأییدی بر برتری ثروتمندان بر قانون

بازیگر محکوم به قتل هندی اجازه سفر به دبی را گرفت

فرهنگی

سلمان خان عليرغم محكوميت به جرم قتل، اجازه پیدا کرد تا در مراسم اهدای جوايز عربی هندی بالیوود در شهر دبی شركت كند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردين، سلمان خان بازيگر مشهور باليوودی با وجود محكومیت اخيرش به ۵ سال زندان، می‌تواند از هند خارج شود تا در مراسم اهداب جوايز دبی شركت كند. سلمان خان ۴۹ ساله كه همين ماه به دليل زير گرفتن چند خيابان خواب در سال ۲۰۰۲ که منجر به مرگ يكی از آنها شده بود، به زندان محكوم شد بلافاصله توانست اين حكم را به حالت تعليق درآورد و نسبت به آن فرجام خواست. او كه به عنوان پولسازترين بازيگر حال حاضر سينمای هند شناخته می‌شود، می‌تواند همچنان آزادانه به زندگی‌اش ادامه دهد.

گفته شده وكلای سلمان خان توانسته‌اند اين مجوز را برای وی بگيرند. در واقع يک دادگاه عالی بمبئی كه ديروز تشكيل شد اجازه خروج از كشور را برای وی صادر كرد. او پیش از این به دستور دادگاهی که وثیقه آزادی از زندان را برای خان پذیرفته بود، پاسپورتش را به عنوان بخشی از شرایط وثیقه تحویل دادگاه داده بود. با این حال او برای گرفتن مجوز خروج از کشور سپرده ای ۲۰۰ هزار روپیه‌ای نیز گذاشته است.

مراسم جوایز بالیوود عربی هندی در دبی برگزار می‌شود و از ۲۷ تا ۳۰ ماه می به طول می‌انجامد. سلمان خان همچنین به تازگی بازی در فیلم جدیش را با عنوان «باجرانگی بیجان» در برابر کارینا کاپور به پایان برده است. دادگاه بررسی اعتراض سلمان خان در ماه جولای برگزار می‌شود.

توانایی این بازیگر برای پیشگیری از اجرای عدالت موجب شده تا این ایده مطرح شود که در هند ثروتمندان و افراد قدرتمند، بالاتر از قانون قرار می‌گیرند. در هر حال چهره‌های شاخص بالیوود از سلمان خان حمایت کردند و حتی برخی مطرح کردند که مردم بی‌خانمان نباید اولین جایی که پیدا می‌کنند، بخوابند.

سلمان خان یکی از پولسازترین بازیگران صنعت سینمای هند در ۳ سال اخیر بوده و بیش از ۸۰ فیلم هندی زبان و برنامه تلویزیونی با حضور او ساخته شده است. ۴ فیلم از فیلم‌های این بازیگر در میان فهرست ۱۰ فیلم پرفروش هند جای دارند و پیش‌بینی می شود فیلم جدید او که آماده نمایش است، ۲.۵ میلیارد روپیه (۲۵.۹ میلیون پوند) فروش کند.